OLDŘICHOVICE / Děti ze základní školy v Oldřichovicích letos s velkou parádou oslavily Den rodiny. Zábava v pátek 12. května nebrala konce. Děti sehrály dvě divadelní představení, k večeři si daly pizzu, užily si diskotéku a nakonec přespaly ve škole.

Představení se zúčastnily téměř všechny děti z polské základní školy v Oldřichovicích. Jak nám řekla Alina Rucka, učitelka, která vede školní dramatický kroužek, zájem o vystupování na jevišti byl tak velký, že žáci byli rozděleni do dvou skupin. Každá z nich si připravila jedno představení. Mladší děti předvedly humornou hru Piotra Witoně s názvem „Dobrodružství v knihovně“. Je to příběh o tom, jak se život postaviček z klasických pohádek obrátí naruby kvůli úbytku čtenářů mezi nejmladšími. Starší sehráli hru „Popelka“ ze sbírky Jana Brzechwy „Bajki Samograjki“.

Pizza, diskotéka a nocování

Po představení sklidili malí herci bouřlivý potlesk. Ředitelka školy Janina Markowa pozvala hosty na školní radovánky, které se budou konat 3. června v Domě Polského kulturně-osvětového svazu v Gutech. Pak už začal dobrodružný večer. I když se zpočátku zdálo, že někteří rodiče zůstanou ve škole i přes noc, nakonec se podařilo poslat dospělé domů.

Pod dohledem učitelů si žáci dali pizzu, šli na večerní procházku do lesa a když se setmělo, užili si diskotéku v tělocvičně. Pak přišel čas na nejzajímavější část programu, přespání ve třídách.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.