1. Koncert The CELLO Boys

Kdy: pátek 24. února, 19.05
Kde: Bystřice

Zveme na koncert z cyklu Troje roční období. V kinosále v budově MUZ-IC vystoupí úžasní a inspirativní muzikanti The Cello Boys. Můžete se těšit na efektní propojení hudebních stylů.

2. Cestovatelská přednáška

Kdy: pátek 24. února, 18.00
Kde: Český Těšín

Místní skupina PZKO Český Těšín-Park Sikory zve v pátek odpoledne na cestovatelskou přednášku. Hostem setkání v KASS Střelnice bude Bogusław Jursa, který se s posluchači podělí o zážitky z návštěvy Bali.

3. Prezentace w Książnici

Kdy: pátek 24. února, 17.00
Kde: Cieszyn

Książnica Cieszyńska zve na další z cyklu setkání Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. Bude prezentována přednáška „Rok 1848 w pamiętnikach Pawła Stalmacha, Andrzeja Cinciały i Andrzeja Kotuli”. Posluchači rovněž mohou vidět výstavu „Jeden rok, wiele początków. Wiosna Ludów na Śląsku Cieszyńskim”.

4. Velikonoční výstava

Kdy: sobota 25. února, 10.00-17.00
Kde: Český Těšín

Klub žen Místního spolku PZKO ve Svibici zve do Polského domu PZKO na výstavu s velikonoční tématikou. Součástí bude i prodej a kreativní workshopy pro děti i dospělé. Můžete se těšit na workshopy zdobení vajíček, posezení u kávy či čaje a zákusků.

5.Sobota v Amosu

Kdy: sobota 25. února, 9.00-13.00
Kde: Český Těšín

Během dopoledne v SVC Amos se budete moct zúčastnit jednoho ze tří workshopu. Na výběr bude: výroba svíček, pletení košíků z pedigu a jóga s pěti Tibeťany. Nutná rezervace.

6. Koncert „W starym kinie”

Kiedy: sobota 25. února, 18.30
Kde: Ustroń

Během koncertu v Městském kulturním domě zazní nejznámější písníčky z polských filmů pro pamětníky: Umówiłem się z nią na dziewiątą, Już taki jestem zimny drań, Tyle miłości znajdziesz w sercu mem. Výstoupí AQQ BAND.

7. Zimowe wejście w krótkich gaciach na Czantorię

Kdy: sobota 25. února, 10.30
Kde: Ustroň

Nejen otužilci se mohou zúčastnit sobotního výšlapu na Čantorii. Sraz v 10.30 u lánovky. Výšlap modrou stezkou, v cíli na účastníky čeká teplé jídlo. Ve 12.00 vystoupí lidová kapela Maliniorze. V rámci akce proběhne charitativní sbírka pro Dorotku Dąbrowskou.

8. Závody formanů

Kdy: neděle 26. února, 10.00
Kde: Istebna

Obec Istebna zve na 21. ročník závodů formanů. Formani budu soupeřit v několika kategoriích. Na parkovišti za čerpací stanici bude připraven doprovodný program: vystoupení regionálních souborů, dětská zóna, stánky loveckých spolků.

9. Masopust

Kdy: neděle 26. února 9.00-17.00
Kde: Jablunkov

Vyrob si svou masopustní masku! Muzeum trojmezí Jablunkov zve na workshopy pro děti a ve 14. hod. na přednášku etnografky Mgr. Lucie Kaminské Masopustní veselí.

10. Muminci a loutkové dílny

Kdy: neděle 26. února, 10.00 a 15.00
Kde: Ostrava

Slavné fantastické postavičky skřítků muminků a jejich přátel, známé z knížek i animovaných seriálů, se s celým muminím údolím přenesou na jeviště divadla. Zve Divadlo loutek Ostrava (v 10 a 15 hod.). Pro všechny příznivce loutkového divadla, tvořivé děti a jejich rodiče, budou v neděli od 10 hod. přichystány rovněž dílny s názvem Vyrob si svou loutku. Nutná rezervace.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.