Vzhledem k mimořádné situaci nařídil premiér Mateusz Morawiecki po konzultaci s prezidentem Andrzejem Dudou schůzku v BBN. „Vyzývám, aby nebyly zveřejňovány nepotvrzené informace,“ řekl v úterý večer novinářům mluvčí vlády Piotr Müller.

„Vzhledem k mimořádné situaci nařídil premiér Mateusz Morawiecki po konzultaci s prezidentem Andrzejem Dudou setkání s členy Výboru pro národní bezpečnost a obranu při Úřadu národní bezpečnosti,“ uvedl Müller.

Dodal, že „veškeré informace, které budou dnes na výboru předloženy, budou později, pokud možno v co nejširším rozsahu, poskytnuty pro veřejnost“.

Mnohé nasvědčuje tomu, že důvodem pro svolání výboru jsou události na Ukrajině.

Výzva k nezveřejňování nepotvrzených informací

„Naléhavě žádám, aby se do té doby nepotvrzené informace prozatím nezveřejňovaly, vyjádříme se k nim a budeme o nich informovat po zasedání, které se nyní uskuteční, jakmile budou poskytnuty příslušné informace od útvarů, které budou o těchto událostech informovat,“ dodal.

Jednání se zúčastnili mimo jiné šéf ministerstva vnitra Mariusz Kamiński, šéf ministerstva zahraničních věcí Zbigniew Rau, ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro, velitel operačních sil a vrchní velitel policie.

Výbor pro národní bezpečnost a obranu

Již dříve Müller na Twitteru oznámil, že premiér Mateusz Morawiecki urychleně svolal výbor pro národní bezpečnost a obranu.

Výbor pro národní bezpečnost a obranu byl zřízen na podzim roku 2020 po rekonstrukci vlády. V čele výboru stál původně předseda strany Právo a spravedlnost, tehdejší místopředseda vlády Jarosław Kaczyński, nyní výbor vede místopředseda vlády a šéf ministerstva obrany Mariusz Błaszczak. Ve výboru jsou rovněž ministři spravedlnosti, vnitra, koordinátor zvláštních služeb a ministr zahraničních věcí.

Úkolem výboru je zajišťovat koordinaci příprav, činností a plynulé rozhodování v otázkách bezpečnosti a obrany státu a doporučovat vládě nebo předsedovi vlády návrhy v této oblasti.

(PAP,HS)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.