1. Setkání s folklorem Těšínského Slezska

Kdy: pátek 4. listopadu, 18.00
Kde: Havířov

V Domě PZKO v Bludovicích proběhne v sobotu setkání s folklorem. V 18 hod. přednáška prof. D. Kadłubce „Od Cieszyna sypano dróżeczka”, v 19 přednáška s ochutnávkou „Tradycja warzenia piwa na Śląsku Cieszyńskim”, od 20 hod k poslechu a tanci bude hrát kapela Partyja. Občerstvení zajištěno.

2. Dny židovské kultury

Kdy: od pátku 4. listopadu do pátku 11. listopadu
Kde: Cieszyn, Český Těšín

V rámci festivalu židovské kultury proběhnou přednášky, výstavy a koncerty. O nadcházejícím víkendu se můžete zúčastnit např. těchto akcí: Powitanie Szabatu (pátek, 18.00, sál v evengelickém kostele v Českém Těšíně na Nivách), přednáška Ireny French „Co odkrywamy na Nowym Cmentarzu Żydowskim?” (sobota, 15.00, Muzeum Śląska Cieszyńskiego v Cieszyně).

3. Hudební večer

Kdy: sobota 5. listopadu, 17.00
Kde: Bystřice

Místní skupina PZKO Bystřice zve na hudební večer s názvem Dumka beskidzka, s účasti kapely Wałasi z Istebné. Akce proběhne v Polském domě v Bystřici.

4. Taneční workshopy Ve společném rytmu

Kdy: sobota 5. listopadu
Kde: Horní Suchá

Naučte se nové taneční kroky vybraných polských, českých a slovenských lidových tanců. V rámci celodenních workshopů proběhnou rovněž přednášky etnografů o lidových krojích. Po ukončení workshopu zábava s lidovými kapelami.

5. Koncert Patricie Markowské

Kdy: sobota 5. listopadu, 19.00
Kde: Cieszyn

Polská zpěvačka Patrycja Markowska vystoupí v Divadle A. Mickiewicze, jako host se na podiu ukáže rovněž Grzegorz Markowski, známý polský zpěvák, frontman skupiny Perfect.

6. Bridžový turnaj

Kdy: sobota 5. listopadu, 10.00
Kde: Návsí

Místní skupina PZKO Návsí zve všechny zájemce na turnaj párů v bridži. Hrát se bude v Domě PZKO, zajištěny budou bufet a ceny pro výherce. Přihlášky do 04.11. na email: stasekg@gmail.com.

7. Příběh ztraceného kupce

Kdy: sobota 5. listopadu, 9.00-15.00
Kde: Chotěbuz

Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře zve všechny děti od 10 let k rozluštění detektivní hry. Na Jantarové stezce se ztratil kupec! Rozlušti záhadu na základě výpovědí obyvatel hradiska. Pozor, nenech se napálit, ne všichni mluví pravdu.

8. Oslavy 75. let PZKO v Českém Těšíně

Kdy: neděle 6. listopadu, 16.00
Kde: Český Těšín

V Polském domě v Božkově ulici proběhnou v sobotu oslavy výročí 75 let působení PZKO v Českém Těšíně. V programu: výstava „MK PZKO w Czeskim Cieszynie w latach 1947-1974”, vystoupení pěveckého sboru Godulan-Ropica, vystoupení skupiny TA grupa, společná beseda, pohoštění.

9. Podzimní setkání

Kdy: sobota 5. listopadu, 16.00
Kde: Střítež

V rámci oslav výročí 75. let PZKO proběhne v kulturním domě ve Stříteži setkání s kulturním programem. Na akci zve Místní skupina PZKO Střítež. V programu výstoupí děti ze Stříteže, amatérské divadlo z Komorní Lhotky s hrou Dyć jo se żyniym, prezentace a vyhodnocení výtvarné soutěže. Bufet nabídne guláš a domácí koláče.

10. Festival pěveckých sborů

Kdy: neděle 6. listopadu, 16.00
Kde: Český Těšín

V evangelickém kostele na Nivách vystoupí během festivalu: smíšený pěvecký sbor z Gutů, Návsí a soubor Echo.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.