1. Mezinárodní dekáda varhanní, komorní hudby a sborového zpěvu

Kdy: od středy 12. října do pátku 21. října
Kde: Cieszyn, Český Těšín

Pěvecké sbory, komorní tělesa, jednotlivci a další umělci se od 12. řijna prezentují veřejnosti v rámci XXXI Mezinárodní dekády varhanní, komorní hudby a sborového zpěvu. V pátek se můžete těšit na koncert Czymże jest muzyka? Nie wiem… (Magdalena Hudzieczek-Cieślar – sopran, Krzysztof Lukas – varhany), v sobotu – Jesienna muzyka, jesiennej mgły przykrywa… (Sylvie Schelingerová – flétna, Amelia Tokarska – harfa), v neděli koncert Pocta velkým hlasům – recitál s piánem (Martin Chodúr – zpěv, Vlastimil Šmída – piáno, Adéla Švanová – příčná flétna).

2. Setkání se spisovatelem Przemysławem Borkowským

Kdy: pátek 14. října, 17.00
Kde: Karviná

Przemysław Borkowski, známý polský spisovatel, autor detektivních románů, scenárista a herec Kabaretu Moralnego Niepokoju, bude hostem Střediska polské literatury Regionální knihovny v Karviné.

3. Koncert kapely PINdur

Kdy: pátek 14. října, 20.00
Kde: Český Těšín

V Jazzklubu na Střelnici vystoupí v pátek kapela PINdur z Českého Těšína. K tanci a poslechu živě zahraje nejoblíbenější české i zahraniční hity.

4. Zabijačka „bez kurtyny”

Kdy: sobota 15.  října, 17.00
Kde: Karviná

Přijďte v sobotu do Fryštátu, ochutnáte zabijačkové speciality. Místní skupina PZKO Karviná-Fryštát zve od 17 hodin na tradiční zabijačku. Kromě ochutnávky bude připraven i hudební program a vystoupení divadla Bez kurtyny, večer diskotéka. Možnost objednání „wysłóżki”.

5. Galakoncert k 75. výročí PZKO

Kdy: sobota 15. října, 16.00
Kde: Třinec

Hlavní výbor PZKO zve na slavnostní galakoncert k jubileu 75. let působení PZKO. V první částí večera vystoupí polské soubory ze Zaolší, v části druhé uslyšíme koncert skupiny Grupa MoCarta.

6. Mezinárodní den archeologie

Kdy: sobota 15. října, 10.00
Kde: Chotěbuz

Archeopark Chotěbuz-Podobora zve na den s archeology. V 10 a ve 14 hod. proběhne komentovaná prohlídka hradiště s archeoložkou Muzea Těšínska. V 11.30 přednáška Nesvatý chrt z Chotěbuze.

7. Svatováclavský hudební festival

Kdy: sobota 15. října, 18.00
Kde: Orlová

V rámci festivalu proběhne v sobotu v evengelickém kostele v Orlové koncert Farkas/Bach/Dvořák: Biblické písně. Stadlerovo klarinetové kvarteto se představí s basistou ostravské opery Martinem Gurbaľem. Zazní oblíbené Biblické písně Antonína Dvořáka.

8. Ewa Farna – Umami Tour

Kdy: 15. října, 19.30
Kde: Ostrava

V rámci podzimního turné Ewa Farna vystoupí v pěti českých městech – v Jablonci, Plzni, Ostravě, Brně a Praze. V Ostravě vystoupí tuto sobotu v Trojhalí Karolina. V rámci turné bude promovat nové album Umami, které dosáhlo hned několik týdnu po svém vydání na zlato a je označováno za nejlepší desku Ewiny 15leté kariéry.

9. Pouť sv. Hedviky

Kdy: sobota 15. října, neděle 16. října
Kde: Mosty u Jablunkova

U příležitosti svátku sv. Hedviky se můžete těšit na tradiční veselici v centru obce. Pro návštěvníky budou připraveny pouťové atrakce, kolotoče, soutěže, stánky z občerstvením. Mše svaté v kostele sv. Hedviky v neděli se budou sloužit v 6.10 a v 9.00 v českém jazyce, v 7.30 a 10.30 v polském jazyce.

10. Ukončení cyklistické sezony s klubem Ondraszek

Kdy: neděle 16. října, 9.15
Kde: Cieszyn, Goleszów

Cyklistický klub PTTK Ondraszek zve všechny zájemce na společný výlet v rámci ukončení cyklistické sezony. Sraz: 9.15, Plac Teatralny. Cíl:  Akwen Ton v Goleszově.

11. Dětský bazárek v Milíkově

Kdy: sobota 8.00-16.00
Kde: tělocvična ZŠ Milíkov.

Macierz Szkolna a SRPŠ v Milíkově srdečně zvou na Dětský bazárek v Milíkově. V tělocvičně si budete moci zakoupit oblečení, obuv, hračky a sportovní vybavení za přijatelné ceny. Výtěžek bude věnován škole a školce v Milíkově.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.