TĚRLICKO / Sál těrlického kina Svoboda je od čtvrtka zaplněn do posledního místa. Začalo tam Těrlické filmové léto, jehož program slibuje zajímavé akce.

„V sobotu začínáme v 11.00 komedií „Zupa nic“, následuje další česká komedie „Mimořádná událost“, máme premiéru filmu „Tichá země“, které se zúčastní český producent. Jste srdečně zváni, toto setkání vypadá zajímavě. Na večer jsou naplánovány dva filmy, „Střídavka“ a závěrečný film dne, „Křest“,“ zve Elżbieta Štěrba Molenda, organizátorka festivalu.

Vstupenky lze letos zakoupit také online

„Novinkou letošního festivalu je online prodej vstupenek, který byl zahájen již tři týdny před festivalem. Myslím, že to byl dobrý nápad,“ dodává organizátorka festivalu.

Letošní novinkou je designová zóna a dětská zóna

„Akci doprovází doprovodné akce, tedy DJ, dětský koutek, naše designová zóna, která je letošní novinkou. Pozvali jsme výrobce z Těrlicka, v prodeji jsou šaty, vonné svíčky, tašky a košíky. Kromě toho je k dispozici bufet a bar Klubu Dziupla. Můžete si dát gulášovou polévku, klobásky, smažený sýr, koláče od našich dam z Klubu žen, albrechtické pivo a ostatní druhy nápojů,“ říká Elżbieta Štěrba Molenda.

Filmovou přehlídku pořádá Kongres Poláků v České republice ve spolupráci s Polským svazem mládeže. Dalším hlavním organizátorem je obec Těrlicko.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.