HRÁDEK / Minulý pátek 19. listopadu se v Hrádku konal 16. ročník akce „Tłoczyni kapusty“. Hosté se bavili při horalské hudbě až do svítání. Letošní ročník byl však poněkud odlišný, a to nejen kvůli pandemii, ale také kvůli změně programu.

„Letos je průběh akce trochu jiný než v předchozích letech. Dříve po slavnostním zahájení vždy následovala prezentace o tom, jak se připravuje kysané zelí, ale po letech už to nebylo tak zajímavé. Snažili jsme se program proto trochu obměňovat, například jsme připravovali křen. Letos jsme se však rozhodli, že přípravu zelí z programu vynecháme, protože to už všichni znají,“ říká předseda MS PZKO Stanisław Wolny.

Po ukázce přípravy zelí vždy následovalo vystoupení jedné z kapel z našeho regionu. Letos to byla skupina Bezmiana z Bystřice. „Posledním bodem programu bylo vystoupení kabaretu MY, který satiricky komentoval události v naší obci, které se odehrály v uplynulém roce. Letos bohužel nemohli přijet dva členové tříčlenného kabaretu. Vystoupím tedy sám s krátkým skečem. A na závěr promítneme na plátno kabaret z roku 2019,“ dodává Stanislaw Wolny.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.