1. Těšínský jazzový festival

Kiedy: od čtvrtka 18. listopadu do soboty 20. listopadu
Kde: Český Těšín

48. ročník festivalu odstartoval ve čtvrtek, na koncerty a setkání se můžete těšit do soboty. V pátek v Jazzklubu na Střelnici vystoupí mj Silesian Dixie Band, Zbigniew Kaleta quartet, duet z USA Elisabeth Lohninger & Travon Anderson a další. Koncerty budou pokračovat v sobotu.

2. „Tłoczyni kapusty“

Kdy: pátek 19. listopadu, 19.00
Kde: Hrádek, Dům PZKO

Tradiční deptání kapusty se v sobotu odehraje v Hrádku. Na akci zve Místní skupina PZKO. Vystoupí gorolsko kapela Bezmiana a kabaretní skupina „My“, k tanci zahraje DJ Roman Młynek. V ceně vstupného 250 kč je večeře a antigenní test.

3. Setkání s historiky

Kdy: pátek 19. listopadu, 17.00
Kde: Cieszyn, Książnica Cieszyńska

Książnica Cieszyńska zve na setkání s historiky Wojciechem Kiełkowským a Grzegorzem Kaszturou. Diskuze se bude věnovat posledním týdnům druhé světové války na Těšínsku.

4. Magická noc u těšínské přehrady

Kdy: pátek 19. listopadu, 17.00
Kde: Český Těšín

Start: od parkoviště u těšínské přehrady, cíl: těšínská přehrada, areál Junák. Na účastníky čekají po cestě stanoviště plná překvapení, magie, čar a kouzel. Hry, soutěže, ohnivá show, opékání párků, ochutnávka čajů, koření, míchání bylin a nakonec dětská diskotéka pod otevřenou oblohou.

5. Cestovatelská přednáška

Kdy: pátek 19. listopadu, 17.00
Kde: Český Těšín, KASS Střelnice

Místní skupina PZKO Czeski Cieszyn Park Sikory zve v pátek odpoledne na cestovatelskou přednášku. Hostem setkání v KASS Střelnice bude Franciszek Bałon, který se s posluchači podělí o zážitky z návštěvy Dánska a Švédska.

6. Výstava „Řekni, jak bude. Powiedz, jak będzie”

Kdy: pátek 19. listopadu, 18.00
Kde: Cieszyn, Tramwaj Cafe

Sdružení EducationTalentCulture a Člověk na hranici zvou na vernisáž výstavy Magdaleny Żuraw Peč „Řekni, jak bude. Powiedz, jak będzie”. Výstavu obrázků vyslovených bude možné zhlédnout do 31.12.

7. Melpomeny

Kdy: od pátku 19. listopadu do neděle 21. listopadu
Kde: Vendryně, Czytelnia

Během tří dnů prohlídky ochotnických divadel Melpomeny se představí divadelní soubory místních skupin PZKO a také divadlo z Lvova. Pořadatelem akce je Divadelní soubor Jerzego Cienciały Místní skupiny PZKO Vendryně. Prohlídku odstartuje v pátek v 17. 00 hod. hra „Hipnoza“ v provedení divadelní skupiny Polski Teatr Ludowy we Lwowie.

8. Galakoncert „Takoví jsme”

Kdy: sobota 20. listopadu, 17.00
Kde:  Český Těšín, Těšínské divadlo

„Takoví jsme” – přehlídka nejzajímavějších počinů z různých oblastí aktivit polské menšiny na Těšínsku je opět tady. Všichni finalisté se zúčastní galakoncertu v Těšínském divadle. Koncert začne v 17.00, jako speciální host vystoupí Duo Vrámoll (Tomáš Vrána a Andrzej Molin) s hudebním představením s názvem „Historia muzyki w pigułce”.

9. Keramická dílna

Kdy: sobota 20. listopadu, 9.00-15.00
Kde: Archeopark Chotěbuz

Navštivte keramickou dílnu v chotěbuzském Archeoparku a naučte se základní technické postupy používané při výrobě keramických předmětů. Čeká na vás ruční tvorba keramiky a točení na hrnčířském kruhu.

10. Ostravské fauna trhy

Kdy: neděle 21 listopadu, 6.00-12.00
Kde: Ostrava, výstaviště Černá louka

Trhy jsou určeny pro všechny milovníky zvířat. K vidění aneb koupi budou mj.: okrasné ptactvo, akvaristika, potřeby pro psy a kočky, drůbež, holubi, teraristika, drobní savci, bezobratlí, králíci.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.