HNOJNÍK / V tělocvičně Polské základní a mateřské školy Jana Kubisze v Hnojníku ve středu proběhlo slavnostní rozloučení se školním rokem.

V tomto školním roce školu navštěvovalo 150 žáků, z kterých nikdo nepropadl. Po prázdninách se jejich počet zvýší na 161. V rámci slavnosti se uskutečnila také rozlučka s deváťáky, pro které tím začíná nová životní etapa. Prvňáčci darovali svým starším kamarádům červené růže, zatímco přítomná předsedkyně polské organizace Macierz Szkolna Urszula Krzywoń jim věnovala knihy.

Čtyři žáci se rozhodli vstoupit do čtyř různých místních skupin PZKO v Hnojníku, Neborech, Třanovicích a Smilovicích.

Ředitelka polské základky Grażyna Sikora poděkovala učitelskému sboru. Každý z pedagogů obdržel medaili z perníku na zavěšení kolem krku. Pro změnu zástupkyně ředitelky Monika Beneš pověsila kolem krku ředitelky perníkové vyznamenání, pouze o něco větší. A Grażyna Sikora medaili Monice Beneš. Děkovalo se také učitelům náboženství.

Mnoho žáků se účastnilo nejrůznějších soutěží, některé probíhaly online. Jednalo se například o čtenářskou soutěž, soutěžní klání Mistr péra, matematická olympiáda, soutěž Matematický klokan, filmovou soutěž Poznávám svůj region, E-koledování, soutěž z anglického jazyka Fox a další.

„Odpočívejte teď aktivně, bez laptopů, počítačů a mobilních telefonů, které jste potřebovali k výuce,“ vyzvala žáky ředitelka školy.

(gam)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.