Čtěte nás! Každý den nové informace!

WISLA / Již tuto sobotu začíná ve Wisle 58. Týden beskydské kultury. Největší svátek folklóru v Polsku potrvá až devět dnů, ačkoliv v poněkud skromnější podobě než v předchozích letech.

TBK se kromě Wisly bude konat na osmi místech. Jedná se o šest měst a dvě obce. Jsou to: Żywiec, Szczyrk, Maków Podhalański, Osvětim, Bielsko-Biała, Jablunkov, Istebna a Ujsoły. Součástí Týdne beskydské kultury je také jablunkovské Gorolski Święto.

Předtím ve Wisle vystupovaly soubory a kapely z téměř celého světa, například z Itálie, Makedonie, Francie, Španělska, Indie, Turecka, Tchaj-wanu, Egyptu, Mexika, Nového Zélandu a dalších. Tentokrát se budou prezentovat pouze ty z Polska, zejména z jižní, hornaté části země.

Jedinou výjimku tvoří Regionální taneční soubor (Regionalny Zespół Taneczny) Oldrzychowice z Třince – Oldřichovic, tedy z české strany. Wislanskému publiku se představí v pondělí 26. července jako poslední v rámci večerního vystoupení v amfiteátru.

„Bez zahraničních souborů to není ono 😢😔 ,” uvedl na facebooku TBK jeden z uživatelů.

Akci zahájí pestrý průvod

Akce začíná v sobotu 24. července pestrým průvodem, který se dá do pohybu v 15.30 hodin a projde ulicí 1 Maja a náměstím Plac B. Hoffa do Amfiteátru Stanisława Hadyny.

Jednotlivá vystoupení začnou vždy v 17.00 hodin v amfiteátru. Navíc od 25. července do 1. srpna (vždy od 11.00 hodin), se budou konat koncerty kapel a pěveckých souborů na pódiu na náměstí Plac Bogumiła Hoffa. Ve dnech 24. a 31. července pořadatelé zvou po večerních vystoupeních TBK ještě na gorolskou tancovačku, která se uskuteční při hlavním vchodu do amfiteátru.  

Navíc se od 26. do 30. července od 16.00 do 18.00 hodin na horských vrcholcích a při turistických chatách Cienków, Skolnity, Soszów, Przysłop a Jonidło představí gorolské kapely.

Doprovodné akce

Kromě toho je v plánu řada doprovodných akcí, například Umělecký jarmark a workshopy  rukodělných výrobků, soutěž o nejkrásnější rukodělný stánek či malířský plenér s názvem Malování TKB.  

Wislanská Galerie U dědečka (Galeria U Dziadka) připravila menší cyklické výstavy na pěší zóně. Představuje práce různých umělců, m. j. Jana Żyrka, Kornela Wilczka, Barbary Kaszy, Krystiana Wodniaka, Anny Lamper či Doroty Adamiec.  

Městská veřejná knihovna Jana Śniegoně zve v rámci TBK na výprodej knih vyřazených z knižního fondu, které bude možno koupit v oddělení pro dospělé během otevírací doby této instituce. Takto získané peníze budou použity k nákupu novinek.

(gam)

Komentáře


Čtěte také


10 tipů na víkend
Červenec292021

10 tipů na víkend

Tanečníci ze souboru Błędowice se v Milíkově připravovali na svá nadcházející vystoupení.
Červenec292021

Tanečníci ze souboru Błędowice se v Milíkově připravovali na svá nadcházející vystoupení.

V Životicích uctí památku místních zavražděných německými okupanty
Červenec292021

V Životicích uctí památku místních zavražděných německými okupanty

Očkovat proti Covid-19 se bude také v Jablunkově
Červenec282021

Očkovat proti Covid-19 se bude také v Jablunkově

Historie polského rocku v Bystřici v podání skupiny Contiband
Červenec272021

Historie polského rocku v Bystřici v podání skupiny Contiband

Obchod a řemesla v Českém  Těšíně
Červenec262021

Obchod a řemesla v Českém Těšíně

Druhý ročník Restaurant Day v Bystřici
Červenec262021

Druhý ročník Restaurant Day v Bystřici

Vyčistili  náhrobek  Jana Glajcara ve Svibici
Červenec252021

Vyčistili náhrobek Jana Glajcara ve Svibici


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test