Čtěte nás! Každý den nové informace!

VISLA / Výstavu pod širým nebem lze zhlédnout do konce ledna v zahradách Centra enviromentální výchovy ve Visle-Jonidle.

Venkovní vzdělávací expozice se zabývá otázkami péče o naši planetu a chováním šetrnému k životnímu prostředí. Výstava potrvá ještě do 31. ledna.

Něco pro děti

Akce prezentuje důležité každodenní činnosti, které, když se provádí ekologickým způsobem, mohou přispět ke zlepšení kvality života. Výstava se skládá z několika desítek grafických desek a je tematicky rozdělena. Pro nejmladší návštěvníky jsou určeny desky s hlavolamy jako „najít rozdíly” a „po vlákně k cíli”.

Starší děti se můžou pokusit najít správnou cestu v „Evženově labyrintu” a seznámit se s otázkami týkajících se úspor energie, vody a nakládání s odpady. Dozvědí se také jakým způsobem spravovat dům, aby byl co nejšetrnější k životnímu prostředí i k obsahu peněženky.

Výstavu doprovázejí také tabule s obecnými slogany jako: „vyberte si místní potravinářské výrobky“ nebo „plechovku před vyhozením do koše sešlápněte”. Existují také témata, která se zabývají problémy jako plastové ostrovy v oceánech a znečištění exotických pláží, které jsou ve svých důsledcích tak obrovské a drastické, že mají dosah na celý svět. Tato venkovní výstava je zdarma.

Od návštěvníků se požaduje, aby dodržovali odstup a zakrývali si nos a ústa.

Nová atrakce ve Visle

Centrum enviromentální výchovy w komplexu sportovního střediska Jonidło na ulici Wyzwolenia bylo otevřeno loni 10. října. Na rekreační mapě Visly tak přibyla nová atrakce. Jeho činnost se zaměřuje na vytváření proekologických postojů a vysvětlování přínosů z prosazování odpadového hospodářství a třídění odpadů či upředňostňování  ekologických zdrojů energie. Snaží se také motivovat ke zdravému životnímu stylu.  

Centrum ekologického vzdělávání se bude zabývat vytvářením proekologických postojů. Vysvětlovat přínosy z prosazování odpadového hospodářství a třídění odpadů či upředňostňování ekologických zdrojů energie. Bude také motivovat ke zdravému životnímu stylu.  

Centrum enviromentální výchovy se začalo stavět v únoru 2019. Celkové náklady dosáhly víc jak 10 milionů zlotých. Prostředky na stavbu se hradily z Evropského fondu pro regionální rozvoj a z rozpočtu Slezského vojvodství.

(gam)

Komentáře


Čtěte také


12 tipů na víkend
Září162021

12 tipů na víkend

Polské dny v Karviné již od čtvrtka
Září152021

Polské dny v Karviné již od čtvrtka

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje
Září122021

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty
Září122021

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty

V Jablunkově budou probíhat Polské dny
Září102021

V Jablunkově budou probíhat Polské dny

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století
Září092021

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století

10 tipů na víkend
Září082021

10 tipů na víkend

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem
Září072021

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test