GDYNIA / Druhým dnem na atletickém stadionu v Redě trvá divoká bitva o medaile. Poláci z České republiky získali další!

Hrdinkou je určitě Mariola Lysek, která dosud získala čtyři zlaté medaile (běh na 100 metrů, skok do dálky, štafeta a běh na 400 metrů), dalším závodníkem, který získal medaile, je Viktoria Utíkal (zlatá medaile – štafeta, běh na 1000 metrů, stříbro – běh na 400 metrů, bronz – běh na 100 metrů).

„Atmosféra je dokonalá, čekali jsme trochu déle na start, ale výsledky to neovlivnilo. Konkurence byla velká, z výsledků samozřejmě máme radost,“ řekly Mariola a Viktoria.

Władysław Martynek získal stříbrnou medaili za běh na 5 kilometrů.

„Všechno šlo dobře. Atmosféra byla skvělá, po celé trase stáli fanoušci, kteří nás podporovali. Okolí bylo fantastické, počasí tak akorát, mořský vzduch je zdravý, co víc byste si mohli přát,“ řekl Władysław Martynek.

V závodě na 400 metrů získaly první dvě místa ženy z našeho regionu (1. místo Renata Linzerová, 2. místo Irena Filipek).

„První polovina byla v pohodě, pak už jsem běžela sílou setrvačnosti, ve druhé polovině mě podpořili fanoušci a rodina,“ řekla Irena Filipek.

Michał Broda získal 1. místo v běhu na 400 metrů.

Divoký boj také probíhal na badmintonových kurtech. Karin Farna získala zlato v individuální hře v badmintonu. „Porazila jsem svou dlouholetou soupeřku z Rakouska, která už roky vyhrávala. Poprvé se mi ji podařilo porazit. Radost z medaile je obrovská, má pro mě velkou hodnotu. Ve čtyřhře s Karolinou Goryl jsem znovu zažil euforický stav, když jsme po velkém boji získaly bronz. Teď jsem získal zlatou medaili v tenise,“ řekla Karin Farna.

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test