TŘINEC-NEBORY / V Domě PZKO Oszeldy v Neborech vládla v neděli 2. prosince divadelní atmosféra. Na scéně se totiž předvedly amatérské divadelní soubory Polského kulturně-osvětového svazu: dětský Gapcio z Třince-Nebor, jako host pak divadlo fungujíci v Místní skupině PZKO Milíkov-Centrum.


Gapcio, který vede Halina Szczotka, nabídl divákům premiéru. Konkrétně hru Kde je ošklivka, která vznikla na motivy Andersenovy pohádky Ošklivé káčátko. Zajímavostí je, že hra neměla scénář. Vedoucí souboru, znajíc možnosti malých herců, právě jim ponechala místo pro improvizaci. Vzniklo tak představení blízké avantgardnímu pojetí s nemalou dávkou humoru. A divákům se líbilo.

Od primátorky Třince Věry Palkovské nejstarší herci získali červené trička s nápisem Gapa 3, čímž byla zahájena činnost dětského divadla s nejstaršími herci, tedy teengaerů.
Druhá část nedělního divadelního odpoledne patřila divadlu z Milíkova, které nabídlo hru Ireny a Jana Czudků Flacha czyli jak to hańdowni bywało”
CR

Štítky: , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.