TĚŠÍN – ČESKÝ TĚŠÍN / Osm hudebních akcí, které se konají po obou stranách Olzy během šesti listopadových dnů. Letošní 45. ročník Jazz festivalu, který se konal od 19. listopadu do 24. listopadu se v KaSS „Shooting Range“ a také v Národním domě COK.

Hvězdou letošních klimatických koncertů byly dokonce dvě polské skupiny. Zahrál Early Birds, který vznikl z iniciativy Martyny Kwolek, zpěváčky, skladatelky a samozřejmě autorky textů.

„Obvykle oscilují mezi jazzem, zpívají poezii a indie pop. Zněním je jim blíže k severu, Skandinávii a Islandu, místům, které jsou pro ně léta inspirací,“ popisují organizátoři. Jazz Dinos, je formací muzikantů z Těšína, těch zkušených i těch mladých. V programu „Bossa jest dobra na wszystko“ zazněly skvosty polské i světové bossy.

A kromě polských souborů se na festivalu představili Silesian Dixie Band, Fernando Saunders, Petr Litwora Kvintet, Formace Jazz Q, norská zpěvačka s formací Live Foyn Friis Quintet nebo Dan Bárta a Robert Balzar Trio.

kc

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.