TŘINEC / K oslavám století vzniku Československa se připojilo také třinecké kino Kosmos, které právě dnes v 17.30 zve na film „Rozhovory s TGM“. Trochu dřív, v 15 hod., bude promítat československou pohádku „Když draka bolí hlava“.

Film Jakuba Červenky „Rozhovory s TGM” je vlastně rozhovorem mezi prvním československým prezidentem Tomášem G. Masarykem (Martin Huba) a spisovatelem Karlem Čapkem (Jan Budař), který se konal před vydáním knížky Čapka, která pojednává o Masarykovi. Rozhovor nebyl jen o politice, ale také o ostatních aspektech života.

Pohádka „Když draka bolí hlava“ navazuje na události před sty lety tím, že se jedná o československou pohádku, to znamená pohádku hranou ve dvou jazycích. Hraje v ní mimo jiné i Karel Gott, a pohádka se točila i u nás, např. na rybníce ve Vendryni.

Kromě toho je v třineckém kině k vidění i výstava „Československá a polská architektura na Těšínském Slezsku v meziválečném období“, kterou 1 listopadu v 17.30 doplní přednáška Mariusze Makowského a Andrzeje Czerneka.

ikz

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test