DOLNÍ LÍŠTNÁ / Čtení, kreativní dílny, svítící dýně, hrachovka, kobliha, čtení, diskotéka a spaní. Takto lze ve zkratce popsat první část akce „S knížkou pod polštářem“, kterou už pošesté pořádala Místní skupina PZKO v Dolní Líštné pro žáky z Třince. A jelikož letos pozvánku dostali také žáci malotřídek v Třinci-Terase a Oldřichovicích, v Domě PZKO se v pátek sešlo 70 žáků.

„Letos se tu sešlo hodně dětí, což nás moc těší. Těší mě také to, že dobrovolně a bez nucení se nám opět přihlásili pomáhat žáci nejstarších tříd třinecké školy a také mladí členové naší skupiny PZKO,“ uvedla předsedkyně MS PZKO Renata Szkucik.

Kromě spolčeného čtení (od pohádek až po „Pouští a pralesem“, podle věkové kategorie), se žáci také zúčastnili praktických dílen, kde se naučili, jak si obalit knihu, nebo jak si udělat záložku do knihy. Kromě toho se zúčastnili i dílen, které vedla redaktorka z polské redakce ostravského rozhlasu Izabela Kapias.

„Hodně času jsme věnovali na cvičení artikulování, které je potřebné nejenom rozhlasovým a televizním redaktorům, ale vlastně všem. Kromě toho bylo také několik cvičení týkajících se scénického pohybu,“ popsala své dílny.

Byla také samozřejmě večeře a dlabání dýně, kterou pak dali za okno Domu PZKO, aby chránila všechny účastníky akce. Po noci, kterou část dětí prožila v přítomnosti svého oblíbeného plyšáka, žáci poznali také dějiny Místní skupiny PZKO v Dolní Líštné.
ikz

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.