JABLUNKOV / Česká republika slaví letos sté výročí vzniku samostatného státu. K oslavám se připojilo v neděli také město Jablunkov.

Oslavy zahájilo položení květin pod pamětní deskou T.G. Masaryka. Starosta města Jiří Hamrozi připomněl všem přítomným osobnost T. G. Masaryka a jeho význam v období vzniku samostatného státu, první prezident je také čestným občanem Jablunkova.

Pak v parku Antonína Szpyrce byla posazená Lípa republiky – jako národní symbol a byli vypuštění holubi míru. Přítomní odhalili také sochu řezbáře Martina Kuchaře „100 let Československa“. Další program slavností probíhal už na Radnici, kde slavnostně otevřeli rekonstruovaný reprezentační sál.

Pro lidí shromážděné na radnici zazpívala sopranistka Beata Kantor, absolventka Hudební akademie v Krakově. Její repertoár se skládal zároveň z písní, jako i z operních arii z různých období, od baroku až do současnosti. Velmi zajímavá byla modní přehlídka, na které byla prezentována móda meziválečného období „Elegance a styl První republiky“. Celou přehlídku velmi zajímavě komentovala hlavní iniciátorka a propagátorka Salónu první republiky Sylvia Zouharová.

Oslavy zakončila mše svatá.
RS

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test