HORNÍ SUCHÁ / V nejbližší sobotu 22. září budete mít možnost obdivovat krajinu našeho regionu z těžní věže v Horní Suché. Zpřístupněná bude návštěvníkům věž bývalého Dolu František. Vede na ni 386 schodů.

Důl František fungoval v letech 1911-1999. Po ukončení těžby obec zbourala prvotní budovy a vytvořila na tomto místě průmyslovou zónu. Z dávného dolu zůstala železobetonová věž F4 vysoká 85,5 m. Jedním ze způsobů jejího využití je turistická nabídka, protože je z ní pěkný výhled na blízká města Karviná a Havířov, ale také na Beskydy.

Nejbližší sobotu bude věž otevřená pro návštěvníky od 8 do 18 hod. Nahoru se dostanete po schodech nebo výtahem. V případě výtahu je nutná dřívější rezervace.

red

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.