KARVINÁ / V neděli 23. září v kostele Povýšení sv. Kříže v Karviné Fryštátě se bude konat poslední z koncertů XIV Festivalu varhanní hudby Karvinské varhany. Hrát bude Marta Wierzgoń, zazpívá karvinský sbor Permoník s dirigentkou Martinou Juríkovou.

Varhanistka, propagátorka varhanní hudby, pedagog Marta Wierzgoń je zakladatelkou festivalu Karvinské varhany a stálým dramaturgem koncertů. Spolupracuje také se sborem Permoník, souborem, kterého vysoká úroveň byla často oceňována v mnoha státech. „Je úžasné, jak důležitý festival Marta Wierzgoń založila a jakou už má tradici,“ shrnula Karvinské varhany a jejich zakladatelku Eva Šeinerová, dlouholetá dirigentka a umělecká ředitelka souboru Permoník.

V programu posledního koncertu letošního ročníku festivalu bude také „Preludium pro Karvinské varhany“ a „Postludium“ Michała Wierzgonie, „Peace Mass” Boba Chilcotta, „Concert Piece, op. 52” Flora Peetersa a „Magnificat” Kima André Arnesena.

Pořadatelem festivalu, který letos u příležitosti 750 let Karviné propaguje především umělce spojené s tímto městem, je karvinský kulturní dům a také římskokatolická farnost.

red

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.