TŘINEC / Každé srpnové úterý se v Domě PZKO na Osůvkách konají dílničky pro děti. Začínají vždy v 16 hod. a jejich pořadatelem, stejně jako loni, je Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu Konská-Osůvky.


Ústředním tématem prvních workshopů bylo moře. Děti s pomocí rodičů a babiček si vzaly do parády sklenice na okurky, které ozdobily mušličkami, kamínky a rybkami. Na programu bylo i malování na skle. Ve finále se pak účastníci dílniček mohli pochlubit pravou „mořskou“ vázou, svícnem či nádobou na všechny poklady světa. Vše záleželo od úhlu pohledů malých tvůrců. Nutno dodat, že o přestávkách se děti mohly s chutí zakousnout do gofrů.

– V plánu máme malování na plátěné tašky, výrobu hraček, tématem jednoho setkání bude les a příroda, konkrétně povídání s Kurtem Ruskem o ptácích. Loni jsme měli obdobou, přírodně laděnou přednášku – sdělila Danka Kožuchová, která srpnové dílničky vede.
ŠM

 

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test