REGION / Ještě dva týdny sladkého prázdninového lenošení, pak se žáci vrátí ke svým školním lavicím a učebnicím. Prvňáčci, kteří se připravují na svůj školní debut, se můžou těšit na balíček plný překvapení, tedy Balíček pro prvňáčky. Tentokrát s názvem „Mimoni“.

Balíček bude připraven během posledního týdne prázdnin v Pedagogickém centru v Českém Těšíně a poté převezen na jednotlivé polské školy. – Kromě vaku, ve kterém bude až 9 zajímavých věcí, rodiče prvňáčků obdrží tašku s třemi nádhernými knížkami, aby v rámci akce „Celá Zaolzie čte dětem“ měli dětem co číst – vysvětluje Tadeusz Smugała, jeden z organizátorů a předseda Matice školské v ČR.

Realizaci projektu Balíček pro prvňáčka umožnily finanční prostředky Nadace „Pomoc Polakom na Wschodzie“ a také Fond Rozvoje Zaozia. – Balíček pro naše prvňáčky je realizován díky úsilí a spolupráci Matice školské v ČR, Polského pedagogického centra v Českém Těšíně a také Asociace polských učitelů v ČR. A co přesně dostanou nejmladší žáci? To ať zůstane tajemstvím až do prvního zvonění – dodává Tadeusz Smugała.

kc

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.