ORLOVÁ PORUBA / Opět Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Orlové-Porubě pozvala své členy a přátelé na Zahradní slavnost. Akce se konala v zahradě za Domem PZKO v neděli 1 července. Přišli na ní také zástupci okolních MS PZKO. 

Lidové prvky z nejrůznějších regionů představil hostující v Porubě taneční soubor Trzanowice. Funguje v Místní skupině PZKO v Třanovicích. Ukázal tance a písničky, některé také sólo. Pozval do společného zpívání písně „Płyniesz Olzo”. Předseda MS PZKO v Porubě Leon Kasprzak, když předával květiny a poděkování, zdůraznil, že vedoucí soubor Třanovice Dorota Uherek má svého nástupce. Je ním její dcera Weronika, která tančila v souboru.

V druhé části programu Zahradní slavnosti vystoupili místní – vokálně-instrumentální soubor Old Boys Band, který funguje v rámci MS PZKO v Orlové-Porubě pod vedením Józefa Lugscha. Zpívá Zbyszek Letocha.

Počasí se letos vydařilo, nebylo příliš horko, ale také nepršelo, takže účastnici akce využili příležitost, aby v příjemné atmosféře poklábosit s přátelí. Mohli si koupit losy a získat některou s cen v tombole. Ženy z Klubu žen Karolinka pod vedením Anny Kasprzak připravily také teplá jídla, Ke kávě jste si mohli dát chutné domácí zákusky a koláče, které si lidé kupovali také domů.

CR

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test