TŘINEC / Nedělní odpoledne před kulturním domem Trisia patřilo národnostním menšinám. Kromě stánků, ve kterých se prodávaly nejrůznější národnostní pamlsky Přehlídka národnostních menšin nabídla i bohatý kulturní program.


Akce, během které se prezentují národnostní menšiny – polská, slovenská, řecká a romská – se do kalendáře kulturní nadílky města zapsala již natrvalo. Letos polskou národnostní menšinu zastupovaly Místní skupiny PZKO Dolní Lištná a Guty, zpěváci z Polské základní školy Przeczka a soubor Młode Oldrzychowice MS PZKO Oldřichovice, který se na scéně předvedl hned několikrát. Dokonce měl i svůj prodejní stánek. Polským akcentem byl také stánek Gorolski Swobody, ve kterém byly ke koupi rukodělné výrobky ze dřeva Tadeusze Szkucika.

Zahrála rovněž kapela Beskidek z Bielska-Białe, zazněly horalské písničky z Trojmezí.
Řecká národnostní menšina si podmanila účastníky akce baklavou a hudbou v podání skupiny Poseidon, Slováci nabídli koláče, korbačiky a kapelu Heligonkári spod Kĺaku, Romové pak chutné ražniči a skupinu Imperio, které se podařilo roztančit skoro celé náměstí.
ikz

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test