CIESZYN / Během poslední červnové soboty a zároveň první červencové neděle na Wzgórzu Zamkowym v Cieszynie se trůnu ujal čaj. Černý, červený, zelený … z každého až několik desítek druhů. Ten potřebuje vodu o teplotě ideálně 60 stupňů, další zase vyžaduje horkost 90 stupňů. A oba jsou zelené. Laik, ač často „čajový gurmán“, měl příležitost se mnoha věcem přiučit: o způsobech louhování, o samotném čaji nemluvě. 

Krom toho na zámeckém vrchu stánkaři rozbalili svoje krámky s různými produkty. Objevily se ručně vyráběná přírodní mýdla nebo bižuterie, bavlněné oblečení přímo z Indie. Hladoví se mohli posilnit pokrmy indické kuchyně připravených dle Kršny. 

Na své si přišli i milovníci aktivního trávení volného času, a to díky bohaté nabídce dílen. Jak těch řemeslných na výrobu sandálů nebo charakteristických stromků z kamení a drátů, tak cvičení jógy. Samozřejmě nesměla chybět relaxační zóna, tedy rodinná jurta.

Akce měla mezinárodní charakter. Mezi stánky s čajem a ostatním rozmanitým zbožím bylo slyšet polštinu i češtinu, někdy angličtinu. A všechny pojila láska a vášeň k výtečnému, dobře připravenému čaji.

(indi)

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.