ČESKÝ TĚŠÍN / Uspořádána 1. června na náměstí v Českém Těšíně „Folklorní noc“ začala už ve 14 hodin. Na děti tu čekalo několik zajímavých rukodělných dílen, na všechny pak vystoupení souborů a kapel na jevišti.

V rámci koncertu, který vedla Izabela Kapiasová, vystoupily dětské soubory z našeho regionu: Slezanek a Rozmarynek, a také starší Slezan a kapela „Bukóń”. Publikum obdivovalo folklor v provedení nejmladších i těch trochu starších a také Izabelu Kapiasovou, která uváděla koncert plynule v polštině, češtině i nářečí. Scéna Bajka Těšínského divadla uvedla také trojjazyčnou pohádku o Ondrášovi. Celý koncert, po vystoupení horalských kapel z polské strany Olzy, jak např. „Istebna“, zakončil koncert „Blafu“.

Na náměstí byly v několika stanech vedené rukodělné dílny. Děti mohly kreslit na papír, nebo na dřevo, udělat si náramky z korálků nebo zkusit své síly v pletení z proutí. Samozřejmě nechyběly také stánky z rukodělnými výrobky se značkou Górolsko Swoboda a s regionálními pokrmy.
(indi)

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test