Karviná-Fryštát / Tradiční Festival národnostních menšin pronikání kultur, který uzavřel třídenní Dny Karviné, se konal již potřinácté. Jako obvykle byl plný folklóru národů, jejichž zástupci žijí v České republice.


Festivalu se zúčastnili čestní hosté: generální konzul Polské republiky v Ostravě Janusz Bilski, primátor Karviné Jan Wolf a náměstek primátora Karel Wiewiórka, předsedkyně PZKO Helena Legowicz, zástupci kulturních institucí a sdružení. Po celý den se na scéně na Masarykově náměstí střídaly tuzemské kapely i kapely ze zahraničí. Ve stáncích návštěvníci mohli vyzkoušet regionální pokrmy, koupit řemeslné výrobky.

Jako první vystoupili hosté z Polska Folklórní soubor písní a tanců Ziemia Cieszyńska , který reprezentuje Těšínské Slezsko. Z Českého Těšína přijel Folklórní soubor Slezan. Z blízkého Slovenska pak soubor Magura, vystoupily také židovská taneční skupina Rut, romská taneční skupina Merci, ženská řecká taneční skupina, Vietnamský spolek Moravskoslezského kraje, maďarský lidový soubor Ovari Gazdasz.

Akci pořádalo město Karviná spolu s Městským domem kultury, a také ve spolupráci s Místní Skupinou PZKO, Řeckou obcí, Obci Slováků, Sdružením Romů a Vietnamským spolkem Moravskoslezského kraje.

 

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test