GÓRKI WIELKIE / Centrum kultury a umění „Dwór Kossaków“ otvírá své brány. Je tu červen a spolu s ním i Umělecké léto u Kossaků, to znamená tři měsíce, ve kterých hlavní roli hrají workshopy, inspirativní setkání a divadelní představení.

Umělecké léto začalo včera workshopy pro klienty domů sociální péče. V pátek se už umělecký vlak rozjede na plno: týdenními Workshopy kreativní činnosti. Do Górek Wielkich přijedou přednášející a studenti 10 vyšších uměleckých škol z Polska a z České republiky, aby společně pracovali na svých vlastních dílech. Ty budou prezentovány na vernisáži už 15. června. Profesoři a jejich žáci budou také současně vést grafické workshopy, tzn. Akademií Znalostí. Účastníci dílen budou rozdělení do dvou věkových skupin: 5-10 let a také 11-100+.

Nápad na teplé letní červnové večery? A co byste řekli na Rozhovory o umění, během kterých se dozvíte něco o hledání relací, prstencích času a místa nebo metaforách reality? Pořadatele nezapomněli také na seniory, pro které připravili arteterapeutická setkání, to znamená hudebně-vokální workshopy.

Toto je program pouze na nejbližší dny. Před námi je ještě červenec a srpen také plné kreativity a nejrůznějších uměleckých aktivit. Léto u Kossaků se bude konat v Górkach Wielkich již po jedenácté. Pořadatelé zdůrazňují, že vždy se snaží zajistit atraktivní program pro všechny věkové skupiny.

Přesný harmonogram červnových událostí můžete najít na webových stránkách akce. O těch ostatních napíšeme už brzy.

kc

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test