TŘINEC KONSKÁ / Nejprvé představení Scény Bajka, poté míchaná vajíčka. K tomu ideální počasí pro venkovní akci, hodně hostů, bar nejenom s pivem a domácí zákusky. Prostě akce, na kterou zvala dnes Místní skupina PZKO Konská Osůvky.

Vaječina, jak je na Osůvkách zvykem, byla pouze z domácích vajíček. Na uzeném a s pažitkou. Nejdřív, na zkoušku, byla připravena vaječina ze 40 vajec, a jelikož se po ní jen zaprášilo, v kotlíku nakonec skončilo 160 vajíček. Smažení vaječiny je jednou z tradičních akcí Místní skupiny, pořádají ji totiž „od vždy“, jak uvedli jednohlasně její starší členové.

Novinkou bylo vystoupení Scény Bajka. – Venkovní představení jsme už chtěli loni, bohužel nám plány pokazilo dešťové počasí. Letos naštěstí počasí je skvělé, doufám, že tomu tak vždy bude, protože bychom chtěli, aby Bajka u nás hrála každoročně – uvedl předseda MS PZKO Konská Osůvky Dawid Szkandera.

Akce se kromě místní zúčastnil také hosté z ostatních části Třince, mezi nimi i předsedové okolních Místních skupin PZKO.

ikz

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test