HRÁDEK / Akci stavění májky připravila v pondělí 31. dubna Matice školská při polské škole v Hrádku. První májku postavili žáci školy, kteří také představili skvělé vystoupení na toto téma, Zúčastnila se ho i děvčata v horalských krojích.

V době, kdy si děti hrály na hřišti, na skluzavce, dětském hřišti, otcové postavili druhou májku. Rodinná pikniková atmosféra v hrádecké škole trvala až do večera, kdy většina účastníků šla domů. Najednou, spontánně, jeden otec řekl, že by bylo třeba u májky zůstat celou noc a hlídat ji, protože, jak praví tradice, mohl by ji někdo ukrást.

Takže se začalo organizovat. Někdo běžel domů pro spacáky, rodiny přemýšlely, zda zůstanou jenom jejich zástupci nebo všichni.

Ukázalo se, že to byl skvělý nápad, protože opravdu, podle slov předsedy Matice Stanisława Ćmiela, se brzy ráno objevili nezvání hosté, kteří se snažili dostat k májce. Přinutil je k odchodu pomoci prkna.
(indi)

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test