DOLNÍ LOMNÁ / Začalo období školních radovánek. Jedny z prvních uspořádala v sobotu 26. května Polská mateřská a základní škola v Dolní Lomné.

Program, který předvedly děti, byl tematický laděný do nedaleké budoucnosti, tedy do období prázdnin a dovolených, tudíž cestování. I proto se školáci dostavili na scénu s kufry, aby mohli navštívit Paříž nebo Hollywood anebo cestovat po Africe. Zde je nutno dodat, že velmi hlasitého potlesku se dostalo předškolákům, kteří se převtělili v malé africké obyvatele.

Školní radovánky se staly rovněž dokonalou příležitosti k popřání všeho nejlepšího všem maminkám, protože tento den se v Polsku slavil Den matek (v Čechách to byla druhá květnová neděle). Děti zazpívaly Sto lat a předaly maminkám vlastnoručně vyrobené dárky. Dostalo se i na tatínky, kteří obdrželi drobné upomínkové předměty. Květiny si odnesly učitelky a vychovatelky.

Počasí přálo, rodičů, prarodičů, dalších rodinných příslušníků a absolventů školy se na radovánky dostavila celá hromada. Všichni účastníci mohli ochutnat domácí zákusky a jídla z regionální kuchyně.

CR

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.