Čtěte nás! Každý den nové informace!

Bystřický Zlot 2018 bude už 12. května, takže je pravý čas na krátký rozhovor s jeho hvězdou -skupinou Perfect, a přesněji s Grzegorzem Markowským, jejím frontmanem.

V říjnu 2016 vyšla „Muzyka“ – deváté album kapely a vlastně první akustické. Když vezmeme v potaz, že v současné sestavě hrajete od roku 1999, tak na akustickou desku jsme museli dost dlouho čekat. Proč jste se o ní nepokusili dřív?
Protože „Wszystko ma swój czas“ (Vše má svůj čas). Ono se totiž musí sejít hned několik faktorů – čas, místo, lidé. Možná jsme dospěli k tomu, abychom udělali tuto desku, teprve teď. Najednou jsme cítili, že už jsme na to připravení, šli jsme do studia a začali jsme hrát.

Přemýšlím, jestli je nějaký pocit, stav duše, o kterém nezpíváte.
Nejspíš ne… stačí se podívat na nás během koncertů – bloudíme různými emocemi. Vděčíme to našim přátelům, protože máme velké štěstí, že jsou mezi nimi velmi nadaní lidé. Když pracuješ s těmi „jistými“ lidmi, to znamená s takovými, kteří tě nikdy nezklamali, víš jak tvoří – odevzdáváš do jejich rukou svůj hlas a oni cítí tvé emoce, a podle nich tvoří hudbu i text. Tak tomu bylo např. v případě písně „Niepokonani“, ke které napsal slova Bogdan Olewicz, hudbu Andrzej Nowicki. Nepředpokládali jsme, že vznikne takto velké a emocionální dílo. Stalo se to někde během tvoření, ale když jsme nahrávali… měli jsme příslovečnou husí kůži.

A teď dvě stejné otázky, které jsme položili také skupině Lombard, která zahraje v červnu na Dolańskim Grómie v Karviné, kde jste v květnu 2015 roku rovněž hráli. Prostě jsem zvědavá na vaše odpovědi.
Polský hudební průmysl je velkým či malým „rybníkem“?
Bez ohledu na to jak to vypadá z perspektivy světa, pro nás je to velký. Musíme dělat hudbu po svém a to se nám zatím, jak je vidět, daří. Už jsem vzpomínal naše přátelé – když jsme nahrávali DaDaDam, poprvé pro nás napsali texty Jacek Cygan nebo Robert Gawliński. A co? „Wszystko ma swój czas“ – píseň Darka Kozakiewicza, ke které text napsal Jaculek – číslo 1 v hitparádě RMF FM, „Odnawiam duszę“ – ti stejní autoři – číslo 1 v hitparádě RMF FM… Říkám to proto, abyste pochopili, že k tomuto „rybníku“ musíte mít úctu a musíte dělat hudbu po svém, jak nejlépe umíte, poctivě. Pak můžete mít úspěch.

Zpíváte pro Poláky, kteří bydlí v zahraničí, v nejrůznějších koutech světa. Liší se tito fanoušci od fanoušků v Polsku?
Bez ohledu na to, kde hrajeme koncert, vždycky jsem překvapen. Za prvé počtem diváků – za což děkujeme, a za druhé také věkovými rozdíly v publiku. Na naše koncerty přicházejí dědečkové, rodiče, děti… Jste skvělí!

V květnu budete hrát na Bystřickém Zlotu. Pokud dobře počítám, bude to vaše třetí vystoupení v našem regionu za posledních deset let. Na co se můžeme těšit tentokrát?
Bude to perfektní rock’n’roll! Starší, novější a nejnovější písničky. Snažíme se udělat každý koncert jedinečný, jiný než předtím. Tentokrát tomu nebude jinak. Pokusíme se posluchače překvapit, aby koncert zůstal dlouho v jejich paměti.

ikz

Štítky: ,

Komentáře


Čtěte také


Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru
Září062020

Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru

Parašutisté si dají dostaveníčko ve Visle
Září272020

Parašutisté si dají dostaveníčko ve Visle

9 tipů na víkend
Září242020

9 tipů na víkend

10 tipů na víkend
Září172020

10 tipů na víkend

V Jablunkově se konal čtvrtý ročník výstavy králíků, drůbeže a exotického ptactva
Září162020

V Jablunkově se konal čtvrtý ročník výstavy králíků, drůbeže a exotického ptactva

Před 81 lety nacisté vypálili synagogu v Ustroni
Září152020

Před 81 lety nacisté vypálili synagogu v Ustroni

Muzeum v Ustroni zve na Rodinný modelářský piknik
Září112020

Muzeum v Ustroni zve na Rodinný modelářský piknik

10 tipů na víkend
Září032020

10 tipů na víkend


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test