REGION / Město se zvolna chystá usínat. Kamera přejíždí interiérem hotelového pokoje. Je to scéna ze studentského filmu JAMU „Hrozny“. Co bude dál? Osud filmu je nyní v rukou fanoušků. Tvůrci totiž sbírají finanční prostředky nezbytné pro to, aby se „Hrozny“ dočkaly své premiéry.

Režisérem a scénáristou je mladý a talentovaný tvůrce Marek David, který ve svém portfoliu má již film „Babi“ nebo divadelní hru „Bílá labuť“. Teď točí film o intimitě vztahů.

Všichni, kteří se rozhodnou podpořit vznik filmu, se mohou těšit na speciální odměny. Je mezi nimi výtisk scénáře s osobním věnování, filmová klapka nebo režisérem ručně vyrobený hroznový blok.

V hlavní roli uvidíme Izabelu Firlovou, jejím partnerem bude Vojtěch Říha. Ona neustále pracuje, on se bojí létat. Jaký je to pocit, když se rodičům nenarodí dítě? „Příběh filmu je inspirovaný údalostí, která se přihodila mým kamarádům. Jde ale skutečně jen o jakousi vstupní inspiraci, kterou jsem si dokreslil podle svého“ prozradil Marek David.

Do tvůrčího týmu dále patří kameramanka Anna Turková, produkční Viktória Kállayová nebo Jakub Kędzior, Vojtěch Kába, Adam Smugała a Vojtěch Kaleta.

Jaký konec čeká pár pobývající v hotelovém pokoji? Odpověď na tuto otázku, pokud zájem o projekt bude dostatečný, se objeví již v létě v sladce-hořkém filmu s trpkým nádechem. Více informací o projektu je k nalezení zde.

kc

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test