KARVINÁ / Právě dnes se dobrovolníci znova pustili do úklidu evangelického hřbitova ve staré Karviné. Jedná se o pokračování dobrovolnické akce, která začala loni na podzim.  

– Po skončení podzimní brigády jsme zjistili, že máme před sebou ještě jednu třetinu práce, a dnes se nám podařilo její jednu třetinu zrealizovat – shrnul první úklidový den pořadatel akce Stanisław Kołek.

Dnešního úklidu hřbitova se zúčastnilo patnáct dobrovolníků, kteří uklidili hřbitovní alej na pravé straně za hřbitovní kapli. Příští týden mají v plánu vyčistit pravou část hřbitova. – Přišlo by vhod více dobrovolníků, potřebujeme lidi zejména pro úklid pokácených stromů a křovin – přiznal Kołek.

Další úklidový den je naplánován na příští sobotu, další za týden, začíná se vždy v 9 hod.  ráno. Za svojí bezpečnost každý zodpovídá sám. Podrobné informace u Stanisława Kołeka (+420 607 895 465, stkoa@seznam.cz).

(indi)

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test