MILÍKOV / V sobotu a v neděli, tedy 11.-13. března byla v Domě PZKO Milíkov-Centrum k vidění výstava pojmenovaná Velikonoční inspirace. Expozici připravil Klub žen Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu.  

Zahájení výstavy se těšilo velkým zájmem hostů – přijely zástupkyně Klubů žen z celého regionu, nechyběla předsedkyně Polského kulturně-osvětového svazu Helena Legowicz. O kulturní program se postaraly místní děti.  

Když vezmeme v potaz fakt, že milíkovský Klub žen čítá 17 dám, kterým „velí“ Ewa Brózda, je skoro neuvěřitelné, že pokaždé dokážou připravit tak velkou a zároveň zajímavou výstavu včetně výtečného občerstvení.

Které rukodělné výrobky s velikonoční tematikou byly tentokrát vystavené k obdivu uvidíte ve fotogalerii na polské stránce. Nutno dodat, že tentokrát expozici doplnila výstava starých fotografií ze sbírky Jana Sikory.

(red)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.