BYSTŘICE / Trvá maraton výročních schůzí Místních skupin Polského kulturně-osvětového svazu. Mezi ty, kteří již shrnuli minulý rok a připravili letošní kalendář akcí patří Místní skupina PZKO v Bystřici.

Schůze se konala 1. března, tentokrát v restauraci Na Szkubni. Důvod změny místa konání je jednoduchý – Dům PZKO od února prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která musí být hotová do 12. května, tedy do doby konání Zlotu, na kterém zahraje polská legendární skupina Perfect.

Program schůze měl 12 bodů. Aktivity bystřické Místní skupiny, která čítá 495 členů včetně 16 nových, shrnula její předsedkyně Lucyna Škňouřil. – Podařilo se nám realizovat všechny plány. Za vaší práci a obětavost vám opravdu moc děkuji – poděkovala členům MS.

Letošní rok mají bystřičtí členové PZKO hodně nabitý. V kalendáři je zapsáno 18 akcí, počínaje konajícími se každý měsíc setkáními výboru MS, Klubu žen, Klubu seniorů a Klubu mladých, přes každotýdenní zkoušky Folklorního souboru Bystrzyca po akce pro širokou veřejnost, ke kterým patří Zlot, Hawai party, Svatojánský festival nebo integrační setkání pro školáky.

Fotogalerii najdete na polské stránce.

ikz

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.