ALBRECHTICE / Jako každý rok se u příležitosti Dne žen konala v Albrechticích akce Květiny pro dámy, kterou pořádala Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu. V neděli 4. března pánové připravili občerstvení a pak společně s ženami sledovali divadelní představení souboru z Vendryně.

Již u vchodu do hlavního sálu Domu PZKO obdržely všechny dámy krásnou růži, na stolech na ně čekaly chlebíčky. Jak nám řekla předsedkyně MS Helena Bubiková, akce Květiny pro dámy je jednou z tradičních akcí, pořádají ji pánové z výboru PZKO, zástupci střední generace.

Jerzy Czap z Klubu seniorů poděkoval ženám za celoroční činnost, požádal je, aby i nadále podporovaly organizaci a popřál jim hodně zdraví. Představil také Divadelní soubor Jerzego Cieńciały, který hraje v Místní skupině PZKO ve Vendryni, kde divadelní tradice má více jak sto let. Vendryňský soubor nehrál poprvé v Albrechticích. Tentokrát diváci viděli komedii „Czary Mary spółka z o.o.” Rubi Birden, kterou režíroval vedoucí divadla Janusz Ondraszek.

Fotogalerii najdete na polské stránce.

CR (HT)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.