REGION / Určitě už přemýšlíte, jak strávíte nadcházející víkend. Připravili jsme pro vás několik tipů na zajímavé akce.

1. Cesty blízké a daleké

Páteční odpoledne si mohou zpříjemnit ti, kteří přijdou na cestopisnou přednášku Tomasze Glace. V českotěšínské městské knihovně v Havlíčkově ulici od 17 hodin se bude konat setkání z cyklu Cesty blízké a daleké. Tentokrát nás čeká cesta do Peru.

2. V Książnicy o Janu Rusnokovi

Páteční setkání v Książnicy cieszyńské  v rámci cyklu „Cymelia i osobliwości” bude věnováno Janu Raszkovi. Život známého těšínského sochaře, pedagoga a legionáře, který se narodil v Ropici, představí v 17 hod. Anna Rusnok.

3. Hudební salon – Tribute to chet baker

Českotěšínští jazzmani už tradičně zahajují novou sezónu koncertem v kavárně Avion. V pátek v 17 hodin svým vystoupením uctí památku legendárního amerického trumpetisty Cheta Bakera. Hostem večera bude populární trumpetista a zpěvák Milan „Míša“ Michna, kterého doprovodí Trio Petra Litwory.

4. „Job Interviews” v Těšínském divadle

V sobotu v 17.30 Polská scena Těšínského divadla zve na premiéru hry Petra Zelenky. Režie hořké komedie o zákulisí show-businessu se ujala Katarzyna Deszcz.

5. Zjazd Gwiaździsty

Sjezdovky v Mostech u Jablunkova budou po celou sobotu patřit žákům polských škol. Bude se tady totiž konat 46. edice Zjazdu Gwiadzistého, stěžejní sportovní akce polských základních škol. Soupeření závodníků budou moci přihlížet rodiče a ostatní zájemci. Oficiální zahájení je v 8.30, během dne nebude chybět i kulturní a doprovodný program.

6. Zimní setkání

Místní skupina PZKO v Karviné-Loukách chystá pro své členy a všechny zájemce Zimní setkání. Na akci zve v sobotu v 15.30 do Obecního střediska. 

7. Zimní výlet

Polská turisticko-sportovní spolek „Beskid Śląski“ zve všechny členy a ostatní příznivce pěších túr na tradiční zimní výlet – tentokrát na Bahenec. Sraz účastníků v 9.15 v Písku u požární zbrojnice.

8. Čokoládový festival

V sobotu a neděli se můžete těšit na čokomlsání. V Třinci se totiž bude konat Čokoládový festival. Na programu v KD Trisia budou degustace, čokoládové workshopy, zábavný program, výstava historie čokolády, vaření s čokoládou, stánkový prodej.

9. Nejstarší mapy v Archeoparku

Na zajímavou přednášku Vlastimila Cieslara na téma Archivní mapy a jejich využití zve v sobotu ve 14 hodin Archeopark v Chotěbuzi. Přednášející představí mj. nejstarší mapy našeho regionu ze 17. století, začátek číslování domů v roce 1770 aneb starou topografii a současný tvář našich obcí.

(pe)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test