Na první únorový víkend máme pro vád několik tipů, kam vyrazit za kulturou a zábavou. Doufáme, že si vyberete.

1. Minirecital Klemensa Słowioczka a souboru TA Grupa

V hudebním salonu literární kavárny Avion se tentokrát můžete těšít na koncert oblíbeného sboru TA Grupa a Klemensa Słowioczka – sólisty Komické opery v Berlíně. V pátek od 17 hodin zazpívají polské písníčky z předválečného období.

2. Pololetní prázdniny v zoo

Nějaký tip na pololetní prázdniny? Vezměte děti a vyrazte do ostravské zoo. Na pátek tady chystají akci Pololetní prázdniny v zoo. Můžete se těšit na komentované krmení zvířat (šimpanzů, hrochů a slonu), po celý den bude taky otevřeno výukové centrum.

3. Himaláje – beseda s cestovatelem Ivo Petrem

Cestovatel Ivo Petr se během besedy v Archeoparku podělí o zážitky z celkem sedmi výprav do oblastí Himálaje. Vydejme se tedy pomocí barevných fotografií do tohoto fascinujícího světa ledovců, horských štítů, zelených údolí a příjemných a laskavých lidí. Začátek v 14 hod.

4. Żal v Českém Těšíně

Klub Dziupla zve v sobotu na koncert polské skupiny Żal. Elektro-kytarový a vokální duet z Varšavy vystoupí v Českém Těšíně poprvé. Koncert začne ve 21 hodin.

5. Společný ples v Chotěbuzi

Místní skupiny PZKO Kocobędz a Ligota zvou na tradiční karnevalový bál, tentokrát pod názvem Bal wariacji zimowych. Zábava začne v sobotu v 19.30 v Sportovně kulturním středisku v Chotěbuzi. K tanci zahraje osvědčená kapela Smolaři, hosté se mohou těšit na zajímavý program a domácí kuchyni.

6. Ples PZKO ve Věřňovicích

Tradiční karnevalový ples PZKO ve Věřňovicích se bude konat v sobotu v Domě PZKO. V programu vystoupí folklorní soubor Suszanie, k tanci bude po celý večer hrát kapela Sonata Wiesława Farany.

7. Kloboukový ples

Pokud se chcete zúčastnit karnevalového plesu, který pořádá Místní Skupina v Orlové Lutyni, přijďte v sobotu do Domu PZKO a s sebou vezměte… klobouk. Místní skupina totiž zve na Kloboukový bál. K tanci bude hrát M-Band Michał Vesely.

8. Ples v Nýdku

Skvělou zábavu a domácí kuchyni slibuji také pořadatelé plesu v Domě PZKO v Nýdku. Místní skupina PZKO zve v sobotu na tradiční ples, vystoupí „Zespół Karola” z Vendryně, k tanci bude hrát  DJ Młynek. Začátek v 19 hodin.

9. Pohádky z celého světa

Čajovna Laja v Cieszyně na Zámeckém vrchu zve na další z cyklu setkání Pohádky z celého světa. Hostem čajovny bude v neděli v 17.30 Bartosz Ignacy Wrona – umělec, tramp, vypravěč, milovník Bieszczad.

10. Mezinárodní běh „O Istebniański Bruclik“

Pro lyžaře a milovníky sportu máme zajímavý tip na neděli. V polské Istebné se bude konat 42. ročník Mezinárodního běhu „O Istebniański Bruclik“. Milovníci lyžování budou soupeřit na Kubalonce v několika věkových kategoriích – zúčastnit se mohu jak děti, tak senioři.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.