TŘINEC / Hudební tradice v Třinci utrpěla obrovskou ztrátu. Ve věku téměř 80 let zemřel 26. ledna spoluzakladatel a dlouholetý předseda Polského sboru Hutnik Jan Hławiczka.

Členem Hutníka se Hławiczka stal v roce 1958, na organizačního vedoucího povýšil v roce 1969 a v této funkci setrval 40 let. „Jeho činnost přinášela ovoce: zájezdy a koncerty v nejváženějších sálech doma i 20 dalších evropských zemích, tři nahrané kompaktní disky, na které se mu podařilo získat finanční prostředky, a také stabilizace a vyšší úroveň souboru, získávání mnoha cen na soutěžích a festivalech,“ popsala část Jeho zásluh současná předsedkyně souboru Anna Kornuta.

Jan Hlawiczka spolupracoval také během organizace 15 ročníků „Trojoka Śląskiego“. Pohřeb se bude konat ve středu 31. ledna v 15 hodin v evangelickém kostele v Třinci.

(red)

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.