REGION / Společně s příchodem nového roku odstartovala realizace přeshraničního projektu „Společně proti povodni“. Na projektu spolupracují města a obce Karviná, Petrovice u Karviné, Jastrzębie-Zdrój a Zebrzydowice.

Petrůvka a Olza částečně tvoří hranici mezi Českou republikou a Polskem. V období silných dešťů jejich hladiny rychle stoupají a vytváří hrozbu pro místní usedlíky.

Cílem projektu je zlepšení reakcí příhraničních hasičských sborů v krizových, zejména povodňových, situací. Jednotliví partneři projektu proto nakoupí vybavení, které se navzájem doplňuje a vytváří celek. Sbory jej pak mohou využívat během společných cvičení a zásahů.

Projekt je částečně financován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Interreg V-A Česká republika – Polsko, Překonáváme hranice 2014 – 2020. Podle plánu by realizace měla skončit 30. června 2019.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.