Jako každý týden jsme pro vás i tentokrát připravili výběr z víkendových akcí v našem regionu.

1. Festival Viva il canto

V rámci Festivalu vokální hudby, který ve středu odstartoval v Cieszyně, se můžete zůčástnit ještě tři koncertů. Ve čtvrtek v Divadle A. Mickiewicze vystoupí Sądecka Orkiestra Kameralna a skupina TANGO ATTACK, v pátek pořadatelé zvou do koncertního sálu hudební školy na koncert židovské hudby, poslední koncert se bude konat v sobotu v Divadle – vystoupí Janáčkova filharmonie Ostrava a Reprezentační pěvecký sbor Slezské Univerzity Harmonia.

2. Hudební léto

Hostem posledního koncertu v rámci Hudebního léta v Karviné bude pěvecký sbor Dźwięk. Sboristé vystoupí v pátek od 18.30 v sále společenského domu Lázní Darkov.

3. Nejstarší útulna a její hosté

Książnica Cieszyńska zve v pátek na přednášku v rámci cyklu Cymelia i osobliwości. Tentokrát se podíváme na velice zajímavý dokument – knihu hostů nejstarší útulny v Těšínských Beskydech – turistické chaty na Javorovém vrchu, která byla otevřená prvně v roce 1895.

4Výstava Klubu Kobiet

Přijďte se podívat na kreativní ženy z Kubu Kobiet Místní Skupiny PZKO ve Stonavě. Klub u příležitosti 70. výročí vzniku MK PZKO zve v sobotu a neděli na výstavu „Miesiąc z miesiącem rok z rokiem się wiąże„. Zahájení výstavy v sobotu v 9 hod.

5. Oslavy výročí

Místní skupina PZKO Karviná Ráj zve v sobotu do Domu PZKO na oslavy výročí 70 let od vzniku MK. Na programu od 14 hodin budou vystoupení pěveckého sboru Dźwięk, vystoupení dětí polské školy, výstava Historia wspomnień.

6Koncert skupiny Votum

Místni skupina PZKO v Mostech u Jablunkova připravila zajímavou nabídku pro fanoušky hudebního stylu progressive metal. V sobotu v místním kulturním domě PZKO vystoupí polská kapela Votum. Koncert začne v 19 hod. Jako předkapela zahraje místní skupina Livegang.

7. Hrčavský gastronomický festival a beerfest

Gastronomický festival a beerfest čeká na všechny zájemce v sobotu od 12.00 hodin na Hrčavě. Návštěvníci se mohou těšit nejen na regionální speciality, ale také na několik druhů piva vyráběného v okolních minipivovarech. Vše doplní bohatý kulturní program.

8Výstava U Půdy

Na výjimečnou výstavu zve Restaurace a penzion U Půdy v Třinci. Od soboty bude možné tady shlédnout smaltované umělecké výrobky polské umělkyně Aleksandry Firlińské. Zahájení výstavy „Karpiowa panienka” v sobotu v 18 hodin.

9Sv. Václav v Archeoparku

Přijďte v sobotu do Archeoparku v Chotěbuzi oslavit svátek patrona českých zemí. Od 9 hod komentované prohlídky historického areálu obohacené o ukázky života starých Slovanů. V 11, 13 a 15 hodin tematické historické vystoupení SHŠ Tizon. Po celou dobu budou probíhat doprovodné tvůrčí dílny a hry se svatováclavskou tematikou.

10. Nahlédnutí do podzemních chodeb

V neděli budeme mít možnost nahlédnout do podzemních chodeb a sklepních prostor v Przykopove ulici v Cieszyně. Podzemní místnosti byly desítky let zasýpané. Letos se podařilo k nim dostat a prozkoumat je. Nakouknout do těchto prostor a dozvědět se víc o tom, co všechno vědci na tomhle místě našli, budete moct v neděli od 10 do 14 hodin.

(pe)

Štítky: , , , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.