E-mail: halina.szczotka@zwrot.cz

Blíží se víkend. Opět jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější akce:

  1. Přehlídka polských kultovních filmů

Fanoušky polské kinematografie určitě potěší páteční nabídka Místní skupiny PZKO Karviná Fryštát. V rámci filmové přehlídky Ale kino v Domě PZKO shlédneme filmy Ostatnia rodzina”, „Łowcy miodu”, „Gorejący krzew” a další, na programu bude i beseda s režisérem Alfredem Kulou. První film v 11 hodin, poslední ve 20.

2. „Ondraszek. Pan Łysej Góry”

Na divadelní představení v neobvyklém prostředí zve v pátek Polská scéna Těšínského divadla. Herci vystoupí pod širým nebem v Cieszyně na Zámeckém vrchu s hrou „Ondraszek. Pan Łysej Góry”. Začátek v 19.30 hod

3. Benefiční koncert

V pátek večer jste zvaní na benefiční koncert v Kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Českém Těšíně. Výtěžek bude věnován na obnovu kostele v Gutech. Vystoupí Pavel Šporcl a Marián Jurečka. Začátek v 19 hod.

4. Havířovské slavnosti

8. a 9. září zveme do Havířova. Páteční program bude patřit různým žánrům i stylům: od 17 hod. budou vystupovat Horkýže Slíže, John Newman, Vixlaivant, Slza a Jelen. V sobotu kromě koncertů na programu jsou atrakce pro celé rodiny. Po celé dva dny je připraven bohatý doprovodný program.

5. Vzpomínková akce na Kostelci

V pátek dopoledne u památníku polských letců v Těrlicku na Kostelci se setká mládež, v neděli vzpomínková akce začne v 11 hodin, po mši svaté v místním kostele se účastníci akce setkají na „Żwirkowisku” u památníku letců.

6. Benefice Karola Daniela Kadlubce

Na benefice u příležitosti 80. narozenin prof. Karola Daniela Kadlubce zvou v sobotu přátele oslavence a Kongres Polaků v RC. Slavnostní benefice se bude konat v Domě PZKO v Mostech u Jablunkova od 17.30.

7. Dny evropského kulturního dědictví

Město Karviná připravilo v rámci Dnů evropského kulturního dědictví několik zajímavých prohlídek. V sobotu a neděli na programu jsou mj komentovaná prohlídka architektury Karviné, projížďky kočárem, rozšířená prohlídka Zámku Fryštát, divadlo v dobových kostýmech a další atrakce.

8Chovatelské dny

Česky Svaz Chovatelů Jablunkov ve spolupráci s SOŠ a SOU Podnikání a služeb pořádá 1. ročník chovatelských dnů. Od pátku do neděle na programu v Zahradní ulici budou mj: výstavy drůbeže, králíků, bažantů a exotického ptactva, mini zoo, ukázka výroby ptačích budek, ochutnávka gastronomie SOŠ a SOU Jablunkov.

9. Přehlídka lidových kapel

Pokud se v neděli vydáte do Dolní Líštné, čeká vás odpoledne s folklorem. Místní skupina PZKO přichystala již 11. ročník Přehlídky lidových kapel. Akce se bude konat od 14 hodin v zahradě Domu PZKO. Kromě hudby, zpěvu a tance nabídnou pořadatele také výstavy, prezentaci výrobku značky Górolsko Swoboda a bohaté občerstvení: bramborové placky, regionální jídla a napoje.

10. Rozloučení s létem

DDM v Bystřici zve v neděli na akci pro děti a rodiče. Od 15 hodin v Parku PZKO na programu jsou mj: vystoupení skupiny Blaf, podzimní dílničky, soutěže pro děti, malování na tvář, trampolína a další atrakce.

(pet)

Štítky: , , , , , , , ,

Komentáře


Čtěte také


Zábava až do rána. Ples pořádala bystřická polská škola
Únor032023

Zábava až do rána. Ples pořádala bystřická polská škola

10 tipů na víkend
Únor022023

10 tipů na víkend

Z redakční pošty: Novoroční setkání v Hnojníku
Leden312023

Z redakční pošty: Novoroční setkání v Hnojníku

Naplánujte si s námi víkend. Nejzajímavější události na Těšínském Slezsku
Leden262023

Naplánujte si s námi víkend. Nejzajímavější události na Těšínském Slezsku

Beskid Śląski shrnul uplynulý rok. Podívejte se, co plánuje letos!
Leden252023

Beskid Śląski shrnul uplynulý rok. Podívejte se, co plánuje letos!

Clanek
Leden222023

František Kowolowski vystavuje v Trisii

10 tipů na víkend
Leden192023

10 tipů na víkend

Začal soudní proces s Andrzejem Poczobutem. Společné prohlášení předsedů výborů Sejmu a Senátu
Leden162023

Začal soudní proces s Andrzejem Poczobutem. Společné prohlášení předsedů výborů Sejmu a Senátu

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.