Blíží se víkend. Opět jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější akce:

  1. Přehlídka polských kultovních filmů

Fanoušky polské kinematografie určitě potěší páteční nabídka Místní skupiny PZKO Karviná Fryštát. V rámci filmové přehlídky Ale kino v Domě PZKO shlédneme filmy Ostatnia rodzina”, „Łowcy miodu”, „Gorejący krzew” a další, na programu bude i beseda s režisérem Alfredem Kulou. První film v 11 hodin, poslední ve 20.

2. „Ondraszek. Pan Łysej Góry”

Na divadelní představení v neobvyklém prostředí zve v pátek Polská scéna Těšínského divadla. Herci vystoupí pod širým nebem v Cieszyně na Zámeckém vrchu s hrou „Ondraszek. Pan Łysej Góry”. Začátek v 19.30 hod

3. Benefiční koncert

V pátek večer jste zvaní na benefiční koncert v Kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Českém Těšíně. Výtěžek bude věnován na obnovu kostele v Gutech. Vystoupí Pavel Šporcl a Marián Jurečka. Začátek v 19 hod.

4. Havířovské slavnosti

8. a 9. září zveme do Havířova. Páteční program bude patřit různým žánrům i stylům: od 17 hod. budou vystupovat Horkýže Slíže, John Newman, Vixlaivant, Slza a Jelen. V sobotu kromě koncertů na programu jsou atrakce pro celé rodiny. Po celé dva dny je připraven bohatý doprovodný program.

5. Vzpomínková akce na Kostelci

V pátek dopoledne u památníku polských letců v Těrlicku na Kostelci se setká mládež, v neděli vzpomínková akce začne v 11 hodin, po mši svaté v místním kostele se účastníci akce setkají na „Żwirkowisku” u památníku letců.

6. Benefice Karola Daniela Kadlubce

Na benefice u příležitosti 80. narozenin prof. Karola Daniela Kadlubce zvou v sobotu přátele oslavence a Kongres Polaků v RC. Slavnostní benefice se bude konat v Domě PZKO v Mostech u Jablunkova od 17.30.

7. Dny evropského kulturního dědictví

Město Karviná připravilo v rámci Dnů evropského kulturního dědictví několik zajímavých prohlídek. V sobotu a neděli na programu jsou mj komentovaná prohlídka architektury Karviné, projížďky kočárem, rozšířená prohlídka Zámku Fryštát, divadlo v dobových kostýmech a další atrakce.

8Chovatelské dny

Česky Svaz Chovatelů Jablunkov ve spolupráci s SOŠ a SOU Podnikání a služeb pořádá 1. ročník chovatelských dnů. Od pátku do neděle na programu v Zahradní ulici budou mj: výstavy drůbeže, králíků, bažantů a exotického ptactva, mini zoo, ukázka výroby ptačích budek, ochutnávka gastronomie SOŠ a SOU Jablunkov.

9. Přehlídka lidových kapel

Pokud se v neděli vydáte do Dolní Líštné, čeká vás odpoledne s folklorem. Místní skupina PZKO přichystala již 11. ročník Přehlídky lidových kapel. Akce se bude konat od 14 hodin v zahradě Domu PZKO. Kromě hudby, zpěvu a tance nabídnou pořadatele také výstavy, prezentaci výrobku značky Górolsko Swoboda a bohaté občerstvení: bramborové placky, regionální jídla a napoje.

10. Rozloučení s létem

DDM v Bystřici zve v neděli na akci pro děti a rodiče. Od 15 hodin v Parku PZKO na programu jsou mj: vystoupení skupiny Blaf, podzimní dílničky, soutěže pro děti, malování na tvář, trampolína a další atrakce.

(pet)

Štítky: , , , , , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.