Kam se vydat první červnový víkend? Máme pro Vás několik tipů:

1. Čtení nad Olzou
X.Mezinárodní festival Čtení nad Olzou nabídne spoustu akcí nejen pro děti. Jak na polské, tak na české stráně proběhnou setkání se spisovateli, workshopy a další akce. Na zahájení festivalu můžete přijít v pátek v 17.00 do Divadla A. Mickiewicze v Cieszyně. Vystoupí Scena Bajka Těšínského divadla a polsko-český amatérský divadelní soubor.

2. Dny studentské kultury
4 dny plné koncertů, workshop; a dalších zajímavých akc9, nabízí Sdružení polské mládeže v ČR. Dny studentské kultury, které začaly ve středu v Českém Těšíně, pokračují v pátek a sobotu dalšími akcemi. Na programu budou: turnaj ve stolním fotbálku, after party a Dj muSHKA & Dj KRIS (pátek) a recitál mladých autorů z „Gymplu“ (sobota).

3. Den děti a vaječina
Den děti je třeba pořádně oslavit. Na výběr máte u této příležitosti hodně akc9, ovšem pokud se v pátek zastavíte v Stanislavicích, můžete při tom ochutnat domácí vaječinu. Místní skupina PZKO zve na akci od 16.00 hodin, u hasičské zbrojnice.

4.Cestovatelská přednáška
Místní skupina PZKO Český Těšín Park Sikory zve v pátek odpoledne na cestovatelskou přednášku. Hostem setkání v KASS Střelnice bude Bogusław Jursa. S posluchači se podělí o zážitky z návštěvy Ázerbájdžánu. Začátek v 18 hodin.

5. Narozeniny čajovny Laja
Čajovna Laja slaví 10 let. Od čtvrtka do soboty se v čajovně v těšínském Zámku můžete těšit na spoustu „narozeninových“ akci. V pátek na programu budou mj. ochutnávka čajů a koncert Davida Fly. Na sobotu pořadatele chystají setkání s básníkem Jerzym Oszeldou, workshop darjeeling a lekce malování hennou.

6. Výlet po přírodních památkách
V sobotu se můžete vydat do Mostů u Jablunkova. Během výletu s průvodcem po Mostech budete mít možnost zhlédnout přírodní památky a rezervace na území obce. Sraz účastníků v 9.30 na Šancích. Odborný výklad během celého výletu povede průvodce František Šulgán. Výlet dlouhý 3 km ukončí v lomu opékání párků.

7. Den dětí v Archeoparku
V neděli můžete oslavit Den dětí v Archeoparku v Chotěbuzi. Od 9 do 17 hodin se můžete těšit na hry a soutěže, vystoupení Klaunů z Balónkova, malování na obličej, sportovní soutěže pod vedením TJ Slavoj Český Těšín, vědomostní soutěže a další zajímavé akce.

8. Den děti v DDM Bystřice
K oslavám svátku všech děti se chystá i Bystřice. Na odpoledne plné her a zábavy zve v sobotu Dům děti a mládeže. Ve 14.00 hodin se děti můžou těšit na vystoupení, klauniádu, skákací atrakce, malování na tvář, koně, tombolu a další atrakce.

10. Vendryňský kotár
Amatérský cyklistický klub a PZKO Vendryně pořádají v neděli ve spolupráci s obcí Vendryně silniční cyklistickou časovku pro děti o Pohár starosty obce – Vendryňský kotár. Jedná se o 17. ročník závodu pro celou rodinu. Prezentace na louce u hasičské zbrojnice začíná v 11 hodin, start první kategorie je ve 13 hodin.
(pe)

Štítky: , , , , , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.