Protidrogový vlak se na podzim loňského roku v Havířově i dalších městech ČR i Německa jednoznačně osvědčil. Projekt díky tomu tentokrát výrazně podpořil i Moravskoslezský kraj. Do Havířova se stříbrná souprava vrací 6. dubna a zdrží se čtyři dny.

Ještě před rokem byla unikátní 5D projekce k vidění pouze v Praze. Skvělé ohlasy od dětí, rodičů i učitelů ji však dostaly na české i zahraniční tratě. Havířovští teď budou mít příležitost prožít poutavý příběh o rizicích drog a závislostí už podruhé. „Akce se nám líbila, je to opravdu dobrý nápad, jak zapůsobit s protidrogovou problematikou na naši mládež,“ hodnotila na podzim primátorka Jana Feberová a rozhodla se opakovaný příjezd vlaku podpořit.

Vlak přijede z Ostravy do Havířova ve čtvrtek 6. dubna. Navštívit ho bude možné také v pátek, v pondělí a naposledy v úterý 11. dubna. Po dopoledních prohlídkách pro školy je vlak otevřený veřejnosti vždy od 15:30 do 18:20, kdy začíná poslední prohlídka. V sobotu 9. dubna musí souprava REVOLUTION TRAIN kvůli výluce na trati přejet do Českého Těšína, kde bude pro zájemce otevřená od 10:00 do 16:30. V neděli má vlak zavřeno. Vstupné vychází tentokrát díky podpoře města Havířov a Moravskoslezského kraje na pouhých 20 Kč.

Minulá návštěva vlaku za sebou nechala kromě pozitivních ohlasů také zajímavá zjištění ze sběru dat. Každý mladý návštěvník vlaku zaznamenává v dotazníku své vlastní zkušenosti s legálními i nelegálními látkami. Každý pátý havířovský školák například získal první zkušenosti s alkoholem už před desátým rokem života. Vedle vysoké tolerance vůči alkoholu ze sběru dat vyplynula jako další alarmující témata u mládeže množství času stráveného online či obliba kouření vodních dýmek.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.