Čtěte nás! Každý den nové informace!

Připravili jsme pro vás nabídku 9 zajímavých akci, které se budou konat tento víkend.

  1. Dny divadla

Krakovská Scena Stu bude hostem letošních Dnů divadla, které pořádá Divadlo A. Mickiewicze v Cieszyně. Herci z Krakova předvedou v Cieszyně tři činohry: ve čtvrtek to bude „Rewizor”,v pátek „Kolacja z Gustawem Klimtem” a na závěr v sobotu – „Kogut w rosole”.

2.Vystava „Šlonzáci…“

Książnica Cieszyńska – cieszyňská regionální vědecká knihovna – zve v pátek ve 14 hod. na zahájení výstavy „Šlonzáci – vznik, vývoj a zanik šlonzáckého hnutí Josefa Koždoňe“. Výstavu bude možné shlédnout do 3.06.

3. Damian Luber v Avionu

Výjimečný koncert chystá na pátek kavárna a čítárna Avion.V cyklu Hudební salon vystoupí nadaný polský kytarista. Damian Luber hraje složitou technikou fingerstyle, je autorem bluesové hudby, hraje taky funky a jazz s prvky bossa novy. Začátek v 17 hod.

4. Marek Pražák – Snímání

Monumentální obrazy Marka Pražáka budou od pátku k vidění v českotěšínské galerii Puda. Zahájení výstavy „Snímání“ začne v 18 hod. a bude spojeno s performancí snímání vrstev „čtyřobrazu“. Marek Pražák je malíř, sochař, performer a hudebník, který žije a pracuje v Ostravě a na Balkáně.

5. MDŽ v Suché

Mezinárodní den žen budou slavit členové Místní skupiny PZKO Horní Suchá a jejich hosté. V sobotu od 15 hod. zvou do Domu PZKO na setkání u příležitostí svátku všech dívek a dám. Na programu bude vystoupení skupiny X-tet a kabaretu Suszynas.

6. Setkání u příležitostí svátku žen

Na dámy a jejich svátek nezapomenou také v Karviné Novém Městě. Místní skupina PZKO jako každým rokem pořádá setkání u příležitostí MDŽ. V sobotu od 15 hodin se tady chystá zajímavý program.

7. Den pro ženy

MDŽ ve velkém stylu chystá obec Hrádek. V sobotu od ránado pozdního odpoledne můžete přijít slavit Den žen do Centra volného času. Během celodenní akce Den pro ženy budou připraveny: pohybový koutek, kreativní koutek, koutek krásy a vzdělávací koutek.

8. Invaze žen

Odpoledne pro ženy chystají i v sobotu v Domě Narodowym v Cieszyně. Od 14 hod. dámy si tady mohou nechat udělat účes a manikúru či vyměnit oblečení a knihy. Od 18.00 hod. na programu bude koncert skupiny Riffertone.

9. Víkend v Archeoparku

Zajímavou nabídku připravil na nadcházející víkend Archeopark v Chotěbuzi. V sobotu se tady budou konat tvůrčí dílny, během kterých si budete moct vyrobit nejrůznější hračky nebo ozdoby ze dřeva. V neděli vás čeká Cesta do pravěku – zábavná vzdělávací soutěž pro děti a jejich rodiče.

10. Sjezd na čemkoliv

ijte si trochu pohybu a legrace a vydejte se v neděli do polské Wisly. Od 15 hodin na sjezdovce Siglany se bude konat již tradiční a oblíbený Sjezd na čemkoliv. Zapomeňte na sáňky a boby – dolů se musíte dostat na čemkoliv, co si vyrobite sami…

(pe)

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Komentáře


Čtěte také


12 tipů na víkend
Září162021

12 tipů na víkend

Polské dny v Karviné již od čtvrtka
Září152021

Polské dny v Karviné již od čtvrtka

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje
Září122021

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty
Září122021

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty

V Jablunkově budou probíhat Polské dny
Září102021

V Jablunkově budou probíhat Polské dny

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století
Září092021

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století

10 tipů na víkend
Září082021

10 tipů na víkend

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem
Září072021

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test