Jako každý týden jsme pro vás i tentokrát připravili výběr z víkendových akcí v našem regionu.

1. 50 let cykloturistiky s Ondraszkem

Klub Kolarski PTTK „Ondraszek” zve na výstavu mapující 50 let existence spolku. Výstavu v Muzejních sklepeních na ul. Regera v Těšíně můžete navštívit od 4. listopadu do 2. prosince. Její součástí bude soutěž „Jubileusz Ondraszka w obiektywie”.

2. Česko-polský diskusní salon

Hosty česko-polského diskusního salonu v kavárně Avion budou tentokrát Tomáš Kočko – hudebník, písničkář, režisér a Bogusław Słupczyński – herec, divadelní režisér, pedagog. V pátek od 17 hod. budou hovořit o hudbě, divadle, tradicích, o Těšínském Slezsku a Moravě.

3. „Malý Princ“

Na novou hru Scény Bajka Těšínského divadla se určitě rády podívají nejen děti, ale i dospěli. V pátek v 17 hod. bude mít polskou premiéru loutkové představení „Malý Princ” podle knížky Antoine de Saint-Exupery .

4. Galakoncert „Takoví jsme”

„Takovi jsme” – přehlídka nejzajímavějších počinů z různých oblastí aktivit polské menšiny na Těšínsku je opět tady. Všichni finalisté se zúčastní galakoncertu v Těšínském divadle. Koncert začne v 17.00, jako speciální host vystoupí polský zpěvák Maciej Maleńczuk.

5. Melpomeny

Během dvou dnu prohlídky ochotnických divadel Melpomeny ve Vendryni se představí divadelní soubory Místních skupin PZKO a také divadla z Lvova a Chorzowa. Pořadatelem akce je Divadelní soubor Jerzego Cienciały Místní skupiny PZKO Vendryně. Na vystoupení se můžete těšit v sobotu a neděli v Czytelni.

6. Posezení v Gutech

Místní skupina PZKO v Gutech zve v sobotu nejenom své členy, ale i všechny příznivce do Domu PZKO na tradiční posezení, během kterého proběhne shrnutí letošních dožínkových slavností a ukončení sezony. Začátek v 15 hod.

7. Koncert Lady Pank

Přátelé polského rocku se mohou těšit na sobotní koncert v Garage Club v Ostravě-Martinově. Od 20 hod tady vystoupí legenda polské rockové scény – skupina Lady Pank. Přijďte si poslechnout nesmrtelné hity jako Mniej niż zero, Fabryka małp, Zamki na piasku.

8. Oslavy založení polské školy

Polska základní škola v Havířově Bludovících slaví letos 105 let od svého založení. Oslavy výročí vzniku školy se budou konat v sobotu v Domu PZKO v Bludovících. Kdo by měl zájem, od 13 do 15 hodin je naplánovaná prohlídka školy.

9. Ustronský hudební podzim

Milovníci hudby si přijdou na své během dvoudenní akce v polském Ustroni. V pátek a sobotu v místním kulturním středisku Prażakówka se bude konat Ustronský hudební podzim. Vystoupí mj Adam Makowicz, polský klavírista a jazzman, Anna Żebrowska z repertoárem Anny Jantar či umělci Polské scény Těšínského divadla s představením složeným ze šlágrů 20. a 30. let.

(pe)

Štítky: , , , , , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.