BIELSKO-BIAŁA / Ženský sbor Melodia a smíšený sbor Collegium Canticorum si na konto připsaly další úspěchy. Na XII. Festivalu pěveckých sborů „Gaudem Cantem” Kazimierza Fobera se sboristé prozpívali do stříbrného pásma.

Festival probíhal od 21. do 23. října. Oba sbory, které se zúčastnily festivalu už v minulosti, se umístily ve stříbrném pásmu. Ženský sbor Melodia v kategorii ženské sbory, a Collegium Canticorum v kategorii smíšené sbory.

„Milé sboristky, oceňujeme Vaši pěveckou kulturu, nicméně stejně přínosnou hodnotou je pro nás skutečnost, že dlouholetou historii sboru vytrvale vytvářejí další a další generace milovníků sborové hudby, kteří tak spojují tradici se současností a budují trvalé mezilidské vztahy,” zaznělo v poděkování výboru poroty. Ženský sbor zároveň získal ocenění od členů Katedry sborového dirigentství Hudební akademie Karola Szymanowského v Katovicích.

V neděli sbormistryně – Aleksandra Zeman a Anna Szawińska převzaly ocenění v Bielsku-Bialé.

Překlad: Pygmalion

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test