PETROVICE U KARVINÉ /Nedávno se v Petrovicích u Karviné konalo setkání Klubu iniciativ Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu, jehož tématem byl mužský pěvecký sbor Hejnał-Echo z Karviné-Fryštátu. Tento sbor funguje v Místní skupině PZKO Karviná-Fryštát, a jeho členy jsou také petrovičtí členové PZKO.

Přednášející byli tři: Bronisław Szyja, Władysław Konesz a člen MS PZKO v Petrovicích Jarosław Mira. Byly prezentovány úspěchy sboru, jeho dirigenti a významní sboristi. Je třeba připomenout, že po nějakou dobu sbor vedla i současná předsedkyně MS PZKO v Petrovičích Jadwiga Karolczyk. Účastníci setkání se mohli rovněž seznámit s kronikami sboru, fotografiemi a novinovými články popisujícími jeho úspěchy.

Sbor vznikl ze dvou kdysi samostatných sborů: karvinského Echa, který byl založen v roce 1920 a fryštackého Hejnału, fungujícího od roku 1935. V současné době Hejnał-Echo zpívá pod vedením Andrzeje Szyi a prezentuje klasický repertoár i zábavný program

Byl připomenut také rok 2015, ve kterém sbor prezentoval svůj jubilejní program před zaplněným hledištěm karvinského kulturního domu. Bylo zároveň dohodnuto, že sbor ještě letos vystoupí u příležitosti slavnosti 40. let Domu PZKO.

TT/tnj

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.