KARVINÁ/ Na sousedskou návštěvu do Karviné se vydali v úterý 20. června členové Místní skupiny Polského-Kulturně osvětového svazu v Petrovicích u Karviné. Setkání Klubu návrhů (Klub Propozycji) se konalo v sídle fryštáckých členů PZKO.

Vzhledem ke stavbě Obecního kulturního centra vedle Domu PZKO v Petrovicích a renovacím, které jsou nutné, neboť budovy mají společnou stěnu, členové skupiny PZKO se rozhodli pořádat některé z akcí u jiných spřátelených skupin.

Přednášky se již konaly v Marklovicích, teď nastal čas na setkání v Karviné. Zúčastnili se ho nejenom členové z Petrovic, ale i hostitelé z Fryštátu a členové skupiny PZKO z Karviné-Starého Města.

Toto setkání bylo o tolik důležité, neboť se nejednalo pouze o seznámení se s činnosti skupin PZKO z karvinské oblasti, do které patří i skupina z Petrovic, ale byla projednávána také akce, která se bude konat u příležitosti jubilea 70. let PZKO.

S nápadem přišla Místní skupina PZKO z Karviné – Starého města. Navrhla slavnost společnou pro celou karvinskou oblast PZKO, která by se měla konat v listopadu v Domě přátelství. Na koncertu by se měly předvést školní soubory a soubory PZKO.

CR/tnj

Štítky: , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.