PETROVICE U KARVINÉ / Sekce historie regionu působící při Hlavním výboru PZKO, Místní skupina PZKO v Petrovicích a Muzeum slezských povstání (Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach) zvou na památeční Oheň povstalců – akci, která se koná již tuto neděli v Petrovicích.

Oheň povstalců má připomenout 97. výročí začátku 1. slezského povstání. Uskuteční se v Domě PZKO v Petrovicích. Začátek v 16.30.

V rámci akce se bude konat vernisáž výstavy „Přilétl do Slezska bílý orel“ (Sfrunął na Śląsk orzeł biały). Přednáškou na téma vojenské výzbroje slezských povstalců Vás provede pracovník Muzea slezských povstání v Siemianowicích.

Nebude chybět ani slavnostní vojenská přehlídka v provedení Rekonstrukční skupiny 4. pluku podhalanských střeleců z Těšína (Grupa Rekonstrukcji Historycznych 4 Pułku Strzelców Podhalańskich z Cieszyna).

Organizátoři připravují také hry a sportovní utkání jako například hod na cíl, šipky, paint ball a střílení ze vzduchovky. 

Slavnosti se budou konat pod čestnou záštitou Muzea slezských povstání v Siemianowicích.

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test